"Hepsiburada Çekbul" devrede

İSTANBUL (AA) - Hepsiburada,sunduğu teknolojik yeniliklere bir yenisini daha ekleyerek, "Hepsiburada Çekbul" adlı özelliğiyle müşterilerin beğendikleri ürünün...

Google Haberlere Abone ol
"Hepsiburada Çekbul" devrede

İSTANBUL (AA) - Hepsiburada,sunduğu teknolojik yeniliklere bir yenisini daha ekleyerek, "Hepsiburada Çekbul" adlı özelliğiyle müşterilerin beğendikleri ürünün fotoğrafını çekerek ürüne ulaşmasını sağlıyor.

Şirket açıklamasına göre, Hepsiburada, internetten alışverişi kolaylaştıran ve hızlandıran uygulamalarından birini daha hayata geçirdi. "Hepsiburada Çekbul" adı verilen özellik sayesinde, gördüğü bir ürünü satın almak isteyen müşteri, fotoğrafını çekerek arama sözcükleri bile yazmadan ürüne Hepsiburada platformundan ulaşabiliyor.

Hepsiburada Çekbul, test ve geliştirme aşamasında ilk olarak moda kategorisinde müşterilere sunuldu. Hepsiburada’nın yaptığı tüketici anketlerinde; özellikle kadın müşterilerin, sosyal ortamlarda görüp beğendikleri kıyafetleri internette aramak için Hepsiburada Çekbul’u sıklıkla kullandıkları ortaya çıktı. Hepsiburada Çekbul, gerekli altyapı geliştirmelerinden sonra bu ay itibarıyla Hepsiburada platformundaki tüm kategorilerdeki 10 milyon ürün için kullanılabilir hale geldi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hepsiburada Pazarlama Başkanı Yüce Zerey, Hepsiburada Çekbul’un online alışveriş deneyiminde bir kilometre taşı olduğunu belirtti.

Zerey, "Hepimizin günlük hayatta yaşadığı deneyimlerden yola çıktık. Bir yerde bir ürün görürüz, adını bilemeyiz. Vitrinde bir ürün görürüz, fiyatını ve özelliklerini merak ederiz. Hepsiburada Çekbul bütün bu dertleri bitiriyor. Cep telefonundan Hepsiburada uygulamasına girip fotoğrafını çektiğimizde, ürün arkada çalışan yapay zeka teknolojisi sayesinde 1-2 saniyede Hepsiburada ürün listesinden bulunup müşterinin önüne geliyor" ifadelerini kullandı.

Müşteriyi doğru anahtar sözcükleri bulma ve arama yaptığı zaman karşısına çıkan onlarca sayfada dolaşma zahmetinden de kurtardıklarını dile getiren Zerey, teknolojinin sonu olmadığını, kendilerinin de Hepsiburada olarak en yeni teknolojileri müşterilere sunmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Yorumlar