HDP'den gayriresmi ortağı CHP'ye eleştiri

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Resme baktım. Afrin'e, İdlib'e çok iyi hizmetler gidiyor." diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP grup toplantısında partililere seslendi. "Resme baktım. Afrin'e, İdlib'e çok iyi hizmetler gidiyor." diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösteren Buldan, "Sayın Kılıçdaroğlu hangi resme baktınız? ÖSO denen barbar, tecavüz ordusunun Afrin'de yaptığı talanın resmini gördünüz mü? Ya da Kürt halkı Afrin'de yaşadığı topraklardan sürüldü bu resmi gördünüz mü?" açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu'nun Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'i terörden arındırılmasının ardından bölgeye götürülen hizmetler için "Resme baktım, Afrin'e İdlib'e çok iyi hizmetler gidiyor." dediğini belirten Buldan, "Sayın Kılıçdaroğlu hangi resme baktınız? ÖSO denen barbar, tecavüz ordusunun Afrin'de yaptığı talanın resmini gördünüz mü? Ya da Kürt halkı Afrin'de yaşadığı topraklardan sürüldü bu resmi gördünüz mü? Sayın Kılıçdaroğlu, zeytinliklerine varıncaya kadar halka ait ne varsa bir bir talan edildi. Bu resmi gördünüz mü? Kürtçe tabelalar tek tek indirildi. Kuzey Suriye'de Kürtlerin ve Alevilerin varlığına saldıran DAİŞ karanlığı kendine güvenli bölge kurduğu İdlib'den tüm bu coğrafyayı tehdit ederken siz kalkıp İdlib'e hangi hizmetin götürüldüğünden söz ediyorsunuz. ÖSO'nun yıktığı Afrin'i, IŞİD'in karargah yaptığı İdlib'i hizmetle savunmak CHP'nin kendi laiklik ilkesine bile terstir. CHP tabanının bu gerçeği görmesi, yüzleşmesi ve yönetimden hesap sorması gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum ve Sayın Kılıçdaroğlu'na da gerçekleri görmesi gerektiğini mutlaka hatırlatıyorum." diyerek CHP liderine yüklendi.

Yorumlar