HDI Sigorta'dan onarım görmüş pert araçlara özel kasko

- HDI Sigorta, güvenli sürüşe uygun şekilde onarılmış pert araçlara özel bir kasko geliştirdi

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - HDI Sigorta, güvenli sürüşe uygun şekilde onarılmış pert araçlara özel bir kasko geliştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, HDI Sigorta, sektörde bir "ilk"i gerçekleştirerek pert araçlara da güvence sunuyor.

HDI Sigorta Pert Araç Genişletilmiş Kasko ürünüyle, güvenli sürüşe uygun şekilde onarılmış pert araçlara da artık kasko sigortası yaptırılabiliyor.

Pert olup sonradan onarım görmüş araçlara genelde kasko yapılmazken, HDI Sigorta’nın bu ürünü ile pert araç sahipleri de olası bir kaza sonucunda karşı karşıya kalabilecekleri masrafları güvence altına alıyor.

Pert Araç Genişletilmiş Kasko’nun sunduğu ücretsiz ekspertiz hizmetiyle aracın sürüşe uygun olup olmadığı da inceleniyor.

Bu ekspertiz esnasında sigortalının, yolcuların ve trafikteki diğer kişilerin güvenliğini tehlikeye düşürecek bir problem tespit edilirse durum sigortalıya bildiriliyor ve gerekli onarım yapıldıktan sonra poliçe yapılıyor.

HDI Sigorta, bu ürünüyle araçları ekspertizden geçirerek araç kusuru kaynaklı maddi ve bedeni hasarları en aza indirerek toplumsal faydayı artırmayı hedefliyor.

Pert iken onarılan araçların kaskosu olmadığı için düşen alım satım değeri de Pert Araç Genişletilmiş Kasko sayesinde yükseliyor.

Kaskosu olan veya kaskosu yapılabilen bir araç alındığında, söz konusu araca kasko yaptırabileceğini bilen müşteriler aracı almaya daha istekli oluyor.

Pert Araç Genişletilmiş Kasko aynı zamanda kredili alımlarda kredi süresince de kasko ihtiyacını karşılıyor.


Yorumlar