Havvanur Yurtsever kimdir, nerelidir?

Havvanur Yurtsever kimdir, nerelidir, mesleği ve uzmanlık alanı nedir soruları HSK'ya yapılan yeni atamayla birlikte gündeme gelen sorular oldu.

Google Haberlere Abone ol

Havvanur Yurtsever kimdir, nerelidir, kaç yaşında, nereden mezun oldu, ne iş yapıyordu, uzmanlık alanı veya ihtisas alanı nedir? HSK yeni üyelerinden Havvanur Yurtsever'in atama sonrasında biyografisi veya özgeçmişi merak konusu oldu. 

Hamit Kocabey’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla Hâkimler ve Savcılar Kurulu’ndan istifa etmesinin ardından yeni üye seçildi. 

Üyelik için Meclis'te seçim yapıldı.

Havvanur Yurtsever kimdir, nerelidir?
Havvanur Yurtsever

 

Kura sonucunda HSK üyeliğe Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Havvanur Yurtsever seçildi. Peki, yeni HSK üyesi Havvanur Yurtsever kimdir, nerelidir?

HAVVANUR YURTSEVER KİMDİR?

1972 yılında Ankara'da doğan Yurtsever İstanbul Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

2008- 2014 arasında AKP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı Yürütme Kurulu üyeliği, aynı tarihlerde ilçe SKM Hukuk İşleri Birim Başkanlığı görevlerinde bulundu. İBB’de Meclis üyeliği yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un müşavirliğini ve bakanlığın hukuk işlerinden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Havvanur Yurtsever'in Emlak Konut’tan maaş alması tartışmalara neden olmuştu.

MHP, ekim ayı ortasında HSK üyeliğinden istifa eden Kocabey’in yerine isim önerisinde bulunmadı. Kaynaklar mevcut aday adaylarının hiçbirinin MHP adayı olarak değerlendirilemeyeceğini ifade etti.

AKP bunun üzerine aday adayları arasından üyelik için düşündüğü ismi belirleyerek MHP’ye bilgi verdi. AKP’nin belirlediği bu ismin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Havvanur Yurtsever olduğu öne sürülmüştü.


 

Yorumlar