Hastaya bağıran hakkında inceleme

İzmir'de bir hastanede çocuğunun yanında hastaya bağıran doktor hakkında inceleme başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol
Hastaya bağıran hakkında inceleme

İzmir'de bulunan Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan hasta-doktor tartışmasının yankıları sürüyor.

Doktorun muayene sırasında bekleyen hastalardan birine bağırıp çağırdığı anların görüntüleri sosyal medyada kısa sürede viral oldu.

Muayene sırasında bekleyen hastalardan birinin doktora, "Nereye gidiyorsunuz" şeklinde soru sorduğu ve bunun üzerine doktorun hastaya sert bir şekilde bağırdığı görülüyor. 

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktor ile hasta arasında yaşanan tartışmaya ilişkin inceleme başlattı.

AA'da yer alan habere göre, hastanenin cildiye servisinde her ikisi de kadın olan hasta ile uzman doktor arasında yaşanan tartışmanın yer aldığı görüntülerin bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılması üzerine İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti.

Sosyal medyadaki görüntüler ve hastanedeki güvenlik kamerası kayıtları incelendi, tartışmaya ilişkin inceleme başlatıldı.

Cep telefonuna yansıyan görüntülerde, koridora çıkan doktorun hastaya yönelik yüksek sesle "Sen kimsin, işim var, yöneticim çağırdı sana ne, hesap mı vereceğim? Sen kimsin bana soru soruyorsun? Çağırın güvenliği, kim bu kadın ya" şeklindeki sözleri yer alıyor.

Kayıtlarda, söz konusu tartışma esnasında bir çocuğun muayene için gelen annesine sarıldığı, bu sırada hastanın doktora yanında çocuğunun olduğunu söylediği ve bazı hastaların da hekimi bu şekilde uyardığı da duyuluyor.

Doktorun hastaya yönelik konuşmaya devam ettiği, "Seni var ya mahkemeye veririm görürsün, ödersin 10 bin lirayı görürsün o kadar paran varsa." diye konuştuğu, koridorda toplanan bazı kişilerin de doktora sakin olmasını gerektiğini söylediği de kayıtlarda yer alıyor.

Öte yandan aynı doktorun kendisini sakinleştirmeye çalışan bir başka vatandaşa da, "Sen neden beni tutuyorsun, nasıl doktora dokunursun, konuşursun" gibisinden ifadeler kullandığı da görüntülere yansıdı.

Yorumlar