Haber global kimin? Haber Global sahibi kimdir?

Haber global kimin, sahibi kimdir, kim kurdu, sorularının yanıtı Haber Global kanalının kim tarafından kurulduğunu merak eden vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, Haber global kimindir?

Google Haberlere Abone ol

Haber global kimin, sahibi kimdir, kim kurdu, sorularının yanıtı haber global kanalını ilk defa gören veya izleyen vatandaşlar tarafından merak edilerek araştırılıyor. Peki, Haber global kimindir?

Türkiye'nin en yeni haber kanallarından biri olan Haber Global, ilk önce TR24 adıyla yayına başlamıştı. Daha sonra RTÜK'ten izin alan kanal ismini Haber Global olarak değiştirdi.

HABER GLOBAL SAHİBİ KİMDİR?

Global Media Group Prodüksiyon Televizyon Yayıncılık A.Ş. şirketi bünyesinde bulunan kanal Azerbaycan'ın en büyük medya kuruluşlarından birinin Türkiye'deki faaliyetlerine yönelik kuruldu. Haber Global'ın sahibi Azeri iş adamı Elnur Abdullayev'dir.

Kanalın Genel Müdürlüğü’nü ise televizyon ve digital yayıncılık alanında tecrübeli bir isim olan Mammad Gulmammadov'un yürüteceği belirtiliyor.

Haber global sahibi kimdir

KANALIN GEÇMİŞİ

İlk önce TR24 ismi ile kurulan kanal Kanal 6 ve Cine5'in olduğu binada faaliyet yürütüyordu. Daha sonra şirket tarafından kanalın TR24 olan adı Haber Global olarak değiştirildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan 'yayın izni' alan kanal Türkiye'deki faaliyetlerine başladı. TR24, ismiyle yayına hayatına başlayan daha sonra Haber Global olarak karşımıza çıkan kanal Türk kamuoyunda tanınan birçok önemli gazeteciyi kadrosuna katmıştı.

Türkiye'nin en önemli haber kanalları arasına ismini yazdırmaya kararlı olan Haber Global'ın kadrosuna Erhan Ertürk, Gülay Özdem, Senem Toluay Ilgaz, İnan Demirel, Sorel Dağıstanlı, Faruk Demirel, Ceren Akdağ, Seda Selek, Temel Okaygün, Başak Çubukçu ve Ela Sezen gibi önemli isimler katılmıştı.

Yeni Haber Global, eski adıyla TR24 kanalı Türksat'ın yanı sıda Digiturk 47. kanalda D-Smart platformunda ise 53. kanalda yayında.

Haber global kimin

Yorumlar

ünsal bey yenı ve kalıtelı haber veren analız yapan bır kanal gıdişi guzel boyle yenı canlı dinamık kalması dilegiyle boyle habere vermeye devem haber ozgurluktur takıbı mılyonları bulacaktır haber adına