Güroymak’ta canlı kurban yardımı yapıldı

Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığı Kurban Bayramı dolayısıyla ilçe merkezi, belde ve köylerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi 275 aileye 275 adet canlı kurban yardımında bulundu.Kurban Bayramında ihtiyaç sahiplerini unutmayan Güroymak Kaymakamlığı,...

Google Haberlere Abone ol

Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığı Kurban Bayramı dolayısıyla ilçe merkezi, belde ve köylerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi 275 aileye 275 adet canlı kurban yardımında bulundu.

Kurban Bayramında ihtiyaç sahiplerini unutmayan Güroymak Kaymakamlığı, maddi durumlarının el vermemesi sebebiyle şimdiye kadar hiç kurban kesemeyen toplam 275 aileye 15’i hayırseverlerin desteği olmak üzere 275 canlı kurbanlık küçükbaş hayvan bağışında bulundu. Kurban Bayramında maddi durumu iyi olmayan ailelerin yüzünü güldüren Güroymak Kaymakamlığı, bu girişimi ile aynı zamanda örnek girişime imza atmış oldu. İlçede bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, kurbanlık küçükbaş hayvanların görevliler tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar götürülerek teslim edildiğini söyledi. Uygulamadan vatandaşların son derece memnun kaldığını ifade eden Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, “Almış olduğumuz karar doğrultusunda bu yıl ilçe merkezi, belde ve köylerimizde ikamet eden 275 ihtiyaç sahibi ailelerimize 15’i hayırseverlerin desteği olmak üzere 275 adet canlı kurbanlık küçükbaş hayvan bağışında bulunduk. Amacımız bu ailelerin de bu Kurban Bayramında kendi kurbanlarını kesmelerini sağlamaktır. Bu anlamda gerçekten gerekli ve önemli bir işe imza attığımıza inanıyorum. Vatandaşlarımızda bizim bu uygulamamızdan son derece memnun kaldılar ve teşekkürlerini ilettiler. Bizlerde bu vesile ile ailelerin kesecekleri kurbanların kabul olmasını diliyoruz. Ayrıca kurban bağışında bulunan hayırseverlerimize de çok teşekkür ediyorum, Allah onların da hayırlarını kabul etsin inşallah” dedi.

Canlı kurbanlık küçükbaş hayvan alan aileler ise ilk defa kurban kesmenin mutluluğunu yaşayacakların ifade ederek, başta ilçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanı Ufuk Özen Alibeyoğlu ve diğer hayırseverlere teşekkürlerini ilettiler.

Yorumlar