GÜNCELLEME 2 - Almanya’da bıçaklı saldırı: 1 ölü

- Hamburg kentinde bir kişinin süpermarkettekilere bıçakla saldırdığı bildirildi - Saldırıda 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı - Hamburg polisi, saldırganın Birleşik Arap Emirlikleri doğumlu olduğunu açıkladı YARALI SAYISI GÜNCELLENDİ, SALDIRGANIN KİMLİĞİ VE DETAYLAR EKLENDİ

Google Haberlere Abone ol

BERLİN (AA) - Almanya’nın Hamburg kentinde bir saldırganın süpermarkettekilere bıçakla saldırısında 1 kişinin öldüğü belirtildi.

Hamburg Polis Sözcüsü Timo Zill, gazetecilere yaptığı açıklamada, Barmbek semtinde bir kişinin süpermarkete girerek insanlara saldırdığını ve olayda 1 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Saldırganın olayda mutfak bıçağı kullandığının tespit edildiğini dile getiren Zill, saldırganın etrafta bulunan vatandaşlar tarafından yakalandığını kaydetti.

Zill, saldırının terör yönü olup olmadığının sorulması üzerine ''Olayı tüm yönleriyle soruşturuyoruz.'' yanıtını verdi.

Olayda başka faillerin olmadığına, saldırganın tek kişi olduğuna dikkati çeken Zill, olay nedeniyle çevrede yoğun güvenlik önlemlerinin alındığını ifade etti.

Hamburg polisinden yapılan açıklamada da 1 kişinin hayatını kaybettiği, 6 kişinin de yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren kişinin 26 yaşındaki Birleşik Arap Emirlikleri doğumlu olduğu ancak saldırganın uyruğunun henüz netleşmediği bildirildi.

Alman medyasında yer alan haberlerde ise saldırganın isminin Ahmad A. olduğu ve sığınmacı yurdunda kaldığı iddia edildi.

Haberlerde, psikolojik sorunları olan Ahmad A'nın uyuşturucu kullandığı da öne sürüldü.

Polis, hayatını kaybeden 50 yaşındaki kişinin ise Alman vatandaşı olduğunu açıkladı.


Yorumlar