Görüşme sonrasında kritik görevden alma

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle gündeme gelen eski MHP milletvekili Olcay Kılavuz, Devlet Bahçeli'nin danışmanlık görevinden alındı. Gelişmenin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile MHP lideri Bahçeli'nin görüşmesi sonrası gerçekleşmesi dikkat çekti.

Google Haberlere Abone ol
Görüşme sonrasında kritik görevden alma

30 Aralık 2022'de eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'e düzenlenen suikastta hakkında farklı iddialar olan MHP eski Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin danışmanlığı görevinden alındı. Kılavuz'un danışmanlık görevinden alınması, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Bahçeli'nin gerçekleştirdiği görüşmenin ardından meydana geldi.

Sinan Ateş cinayetinde tetikçi Eray Özyağcı'yı kaçıran Tolgahan Demirbaş'ın gözaltına alındığı evin kendisine ait olduğu iddialarıyla gündeme gelen MHP'li Kılavuz hakkında kritik bir gelişme yaşandı. Bahçeli'nin danışmanlık görevine son verildiği açıklandı.

"KAFAMA SIKARIM" DEMİŞTİ

Kılavuz, hakkındaki iddialarla ilgili uzun zaman sonra verdiği röportajda cinayetle ilgili sert ifadeler kullandı. Kılavuz, "Zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm." diyerek şöyle devam etti:

"Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle ülkü ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça."

İDDİALAR VE GELİŞMELER

Sinan Ateş suikastıyla ilgili iddialar, kamuoyunda büyük yankı uyandırmış ve MHP içerisinde çeşitli tartışmalara yol açmıştı. Kılavuz, kendisi hakkındaki suçlamaları kesin bir dille reddetmiş ve bu olayla hiçbir bağlantısının olmadığını ifade etmişti.

Kılavuz'un danışmanlık görevinden alınması, bu iddiaların ardından geldi ve parti içindeki tartışmaları daha da alevlendirdi. Cinayetle ilgili soruşturmalar devam ederken, Kılavuz'un bu süreçteki rolü ve görevden alınmasının arka planı kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Yorumlar