Görenler oyun sanıyor ama değil, gerçek

Japonya'da bir Youtube kanalı ilginç bir deneyimle milyonlarca kez izlenmeyi başardı. Kanal, gerçek hayatı oyun gibi gösteren bir çekim yaptı. Çekim son derece beğenilerek viral oldu.

Google Haberlere Abone ol

Bir Japon YouTube kanalı, bir adamın Tokyo sokaklarında dolaştığı "gerçek hayatta video oyunu" görüntülerini paylaştıktan sonra viral oldu.

"Grand Theft Gotoku" (ya da "Grand Theft Yakuza") başlıklı video, Grand Theft Auto ve popüler beat-em-up (çevreden gelen düşman karakterleri dövüşerek alt etmeye dayanan oyun türü -ed.n) serisi Yakuza gibi üçüncü şahıs görüşüyle oynanan video oyunu tarzında çekildi.

Videonun yayımlandığı KMZW Isolation kanalında ağırlıklı olarak sokak dansları yapan ikilinin dans dersleri bulunuyor.

Görüntülerde kanalın yıldızlarından biri Tokyo'nun ünlü alışveriş bölgelerinden biri olan Shibuya'nın civarında dolaşırken, bir video oyununun kamera bakış açısı ve hareketleri taklit ediliyor.

Videonun "hikaye modu" "oyuncu karakterinin" uyanmasını ve yakın zamanda gerçekleşmiş bir suçu çözmek için ipuçları aramasını içeriyor.

Sonlara doğru "Grand Theft Yakuza"da video oyunlarına benzer özel efektlerin de yer aldığı bir dövüş sahnesi bile bulunuyor.

Videonun Twitter'da paylaşılan bir kesiti, 15 milyonun üzerinde görüntülendi.

Bir kişi "Bu gerçekten de GTA V: Japonya Versiyonu, değil mi? İşin doğrusu, bu oyunu gerçekten de oynardım" yorumunda bulundu.

 Kamera kullanımını öven bir diğer kişiyse video oyunlarında omuz üzerine hizalanarak dönen perspektifin isabetli bir şekilde kopyalanmasının ne kadar etkileyici olduğuna dikkat çekti.

“KAMERAMANLIK??? En etkileyici kısmı, yüzde 10 bin bu” ifadesi kullanıldı.

Videonun tamamını buraya tıklayarak YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

Yorumlar