Girişim Elektrik kimin, Girişim Elektrik Sahibi Behiç Harmanlı kimdir

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. halka arz için SPK’ya ve Borsa İstanbul’a başvuru işlemlerini tamamladı. Peki, Girişim Elektrik kimin, Girişim Elektrik Sahibi Behiç Harmanlı kimdir?

Google Haberlere Abone ol
Girişim Elektrik kimin, Girişim Elektrik Sahibi

Girişim Elektrik kimin, Girişim Elektrik Sahibi Behiç Harmanlı kimdir? soruları alınan halka arz kararı sonrasında yeniden gündeme gelmeye başladı. Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. halka arz için SPK’ya ve Borsa İstanbul’a başvuru işlemlerini tamamladı. Peki, Girişim Elektrik kimin, Girişim Elektrik Sahibi Behiç Harmanlı kimdir?

Teknolojisiyle, mühendislik, üretim ve taahhüt gücüyle dev enerji yatırımlarına hayat veren; 5 kıtada 60 ülkede hayata geçirdiği projeler ve kurduğu enerji santralleriyle global bir marka olan Türkiye’nin en büyük enerji şirketlerinden Girişim Elektrik A.Ş. halka arz sürecini başlattı.

Girişim Elektrik kimin, Girişim Elektrik Sahibi Behiç Harmanlı kimdir
Girişim Elektrik kimin?

 

Oyak Yatırım konsorsiyum liderliğinde halka arzını gerçekleştireceğini açıklayan şirket, 12 Nisan 2021 tarihi itibariyle halka arz başvuru dosyasını Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) ve Borsa İstanbul’a teslim ettiğini bildirdi.

Girişim Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı M.Behiç Harmanlı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ‘’22 yıldır enerji sektörünün öncülerinden biri olarak enerjinin üretimi, iletimi, dağıtımı, kontrolü ve verimliliği başta olmak üzere her alanda çok geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Enerji santralleri ve önemli enerji tesislerinin anahtar teslim kurulumu, üretim gücü, elektriksel ürünlerin tedariği ve mühendislik konularında Türkiye’nin yanı sıra 7 ülkede ofis ve tesislerimizle çalışmalarımıza başarıyla devam ediyoruz. Şimdi halka arz sürecimizi de başlattık. Halka arz ile kurumsal yapımızı güçlendirmeyi, markalaşma ilkelerini geliştirmeyi, sektörel büyüme hedefimize ivme kazandırmayı ve bu zamana kadar kazandığımız tecrübelerle elde ettiğimiz değeri yatırımcılarımızla paylaşmayı amaçlıyoruz’’ dedi.

Girişim Elektrik kimin, Girişim Elektrik Sahibi Behiç Harmanlı kimdir
Girişim Elektrik

 

“Girişim Elektrik, son iki yılda halka arz olmuş firmalar arasında 235 milyon TL ile en yüksek net kâra sahip olan şirket oldu”

Girişim Elektrik’in 2020 yılında 880 milyon TL hasılat elde ederek 2020 yılı sonu itibariyle son 2 yılda halka arz olmuş firmalar arasında yaklaşık 235 milyon TL ile en yüksek net kâra sahip olan şirket olduğunu kaydeden Harmanlı, “Ülkemize önemli bir katma değer sağlayan Girişim Elektrik, yenilenebilir enerjinin bölgedeki önde gelen aktörlerinden biri olarak uzun yıllardır hem Türkiye’nin dört bir yanında hem de tüm EMEA bölgesinde yatırımcıları verimli, kazançlı ve ihtiyaçları doğrultusunda optimize edilmiş yatırımlarla buluşturuyor. Şimdi yeni hedeflerimizle bu faydayı en üst seviyeye çıkaracağız” açıklamasını yaptı.

GİRİŞİM ELEKTRİK SAHİBİ BEHİÇ HARMANLI KİMDİR?

Girişim Elektrik sahibi Behiç Harmanlı İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden 1980 yılında mezun oldu. Daha sonra aynı okulda 1982 yılında da Yüksek Lisans derecesi ile mezun oldu. 

Girişim Elektrik kimin, Girişim Elektrik Sahibi Behiç Harmanlı kimdir
Girişim Elektrik kimin, Girişim Elektrik Sahibi Behiç Harmanlı kimdir?

 

Harmanlı, 1980 – 1982 yılları arasında ABB-Kartal OG-YG Trafo Proje Mühendisi ve AR-GE Mühendisi, 1982 – 1993 yılları arasında Barmek Holding’de OG Güç Kondansatör YG Kapasitör Bölüm Üretim Yöneticisi ve Satış-Pazarlama Müdürü olarak görev yapmakla birlikte aynı zamanda holdinge bağlı Güneş Elektrik’te Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

1993 – 1999 yılları arasında Etkin Elektrik Taahhüt Tic. Ve San. A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

1999 yılından itibaren de Girişim Elektrik Sanayi Taah. ve Tic. A.Ş.’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam ediyor.


 

Yorumlar