Gergedan böceği çılgınlığı

Dünyanın en güçlü böceği olarak nitelendirilen Gergedan Böceği (Oryctes Nasicornis) yakalayarak zengin olmak isteyenler çoğaldı.

Google Haberlere Abone ol
 Yurt dışında yüksek fiyatlara alıcı bulduğu belirtilen haberlerin ardından vatandaşlar gergedana benzeyen böcek avına çıkıp çok sayıda böcek avladı. Erzurum'da kimliğini açıklamak istemeyen bir polis memuru, bulduğu gergedan böceğini kimlere satabileceğini araştırırken Kars'ın merkeze bağlı Ağadeve Köyünde Murat Ömer Faruk (40), işletmeciliğini yaptığı bakkal dükkanında bulduğu gergedan böceğini bir şişeye yerleştirdi ve yanında taşımaya başladı. 
Aynı şekilde Iğdır'da bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışan Kamber Güzelkaya (47), "Kızım balkonda görmüş, şimdi bir kutuda saklıyorum. İlgilenenler iletişime geçebilir" dedi.    Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Prof. Dr. Erol Yıldırım ise gergedan böceği ile ile ilgili haberleri, abartılı ve hayret verici buldu. Prof.Dr. Yıldırım "Gergedan böceği Türkiye'nin her tarafında yaygındır. O kadar yüksek bir değeri de yoktur" diye konuştu. 

Yorumlar