Gençlere "Y20 Zirvesi"nde Türkiye'yi temsil etme fırsatı

- G20 Zirvesi'nin resmi açılım gruplarından olan Y20 Zirvesi başvuruları, 23 Mart'ta sona erecek - Y20 Zirvesi, 18-30 yaş arasındaki gençlerin katılımıyla 13-19 Ağustos tarihlerinde İspanya'nın Cordoba kentinde gerçekleştirilecek

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Her yıl dünya liderlerini bir araya getiren G20 Zirvesi'nin resmi açılım gruplarından olan Y20 Zirvesi'ne, Türkiye'yi temsilen katılmak için başvurular devam ediyor.

Türkiye'nin de aralarında olduğu G20 ülkeleri, bu yıl 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te toplanırken, Y20 Zirvesi ise 18-30 yaş arasındaki gençlerin katılımıyla, 13-19 Ağustos tarihlerinde, İspanya'nın Cordoba kentinde gerçekleştirilecek.

Küresel ekonomik ve sosyal meselelerin gençlerin perspektifinden ele alınarak G20 liderlerine sunulacağı zirvede, Türkiye'yi temsilen 2 genç katılabilecek.

Zirvenin bu yılki gündem maddeleri "21. Yüzyılda Eğitim ve Beceriler", "Girişimcilik ve Serbest Meslek", "İşin Geleceği ve Sürdürülebilir Kalkınma" olacak. Cordoba'da Türkiye'yi temsil etmek isteyen adayların, bu konulardan en az birinde çalışma yapmış olması gerekiyor.

Zirveye katılmak isteyen gençler, 23 Mart tarihine kadar (ycdc.org.tr) adresinden başvuru formunu doldurabilecek.

Yorumlar