Gaziantep'te karbonmonoksit zehirlenmesi

- İslahiye ilçesinde sobadan sızan gazdan zehirlenen baba ve 2 yaşındaki oğlu hayatını kaybetti, anne ile bebek tedavi altına alındı

Google Haberlere Abone ol
Gaziantep'te karbonmonoksit zehirlenmesi

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'in İslahiye ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen baba ve oğlu yaşamını yitirdi, anne ile bebeği hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Beyler Mahallesi Eski Maraş Caddesi'nde yaşayan Mustafa Bıldırcın'a (25) ulaşamayan arkadaşları, baba Mehmet Sait Bıldırcın’ı aradı.

Oğlunun evine giden baba, kapıyı kimse açmayınca yedek anahtarla içeri girdi. Oğlu Mustafa, gelini Ayşe (21) ile torunları Sait (2) ve Eyüp Bıldırcın'ı (1) baygın bulan Bıldırcın, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Sağlık ekipleri, Bıldırcın ailesini ambulansla İslahiye Devlet Hastanesine kaldırdı. Hastanedeki müdahaleye rağmen Mustafa Bıldırcın ve oğlu Sait hayatını kaybetti.

Anne Ayşe Bıldırcın ile oğlu Eyüp ise ilk müdahalenin ardından Gaziantep Dr. Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.

Sobadan sızan gaz nedeniyle yaşamını yitiren Mustafa Bıldırcın'ın AK Parti İslahiye Gençlik Kolları yönetim kurulu üyesi olduğu ve çadır kentte çalıştığı öğrenildi.

Yorumlar