Gaziantep Dedeman neden kapatıldı?

Gaziantep Dedeman Oteli'nin neden kapatıldığı son gelişmeler ışığında merakla araştırılıyor

Google Haberlere Abone ol
Gaziantep Dedeman neden kapatıldı?

Gaziantep'in saygın otellerinden Dedeman Otel, yıllardır süren bekleyişin ardından İsrail Bankası ile olan ödeme hesabının kapatılmasıyla birlikte yakın zamanda faaliyete geçmeye hazırlanıyordu.

GAZİANTEP DEDEMAN. NEDEN KAPATILDI?

2008 yılında işadamı Erdoğan Süyür tarafından inşa edilen ve işletmeye açılan Dedeman Otel, uzun yıllar boyunca dikkatle takip edilen bir hikayenin merkezinde yer aldı. Ancak 2010 yılında imzalanan vefa hakkı alacak verecek sözleşmesi nedeniyle 2014 yılında mahkeme süreci başlayan otel, 2017 yılında bu süreçten kaynaklanan zorunlu bir kapanışla karşı karşıya kalmıştı.

UZUN YILLAR SÜREN ALACAK VERECEK DAVASI

Erdoğan Süyür ile İsrail merkezli Bank Pozitif arasında yıllar süren bir alacak verecek davası yaşandı. İşadamı Süyür, yargı kararını beklerken, 30 milyon TL'lik geri alım hakkını kullanmayarak satış işlemlerinin detayları üzerinde düşündü. Banka Pozitif, 2019 yılında İsrail'e ait Bank Hapoalim'in çoğunluk hisselerini satın almıştı. İşadamı Süyür ile Bank Pozitif arasındaki kredi sözleşmesinin sona ermesinin ardından ödenecek miktar konusunda anlaşmazlık yaşandı. Banka, belirli şartları yerine getirmediği gerekçesiyle mahkemeye başvuran Süyür ile olan hukuki sürecin hala devam ettiği iddia ediliyor.

Sonunda, Dedeman Otel'in İsrail Bankası ile olan ödeme hesabının kapanması ve işadamı Erdoğan Süyür'ün beklentilerinin şekillenmesi, otelin önümüzdeki günlerde tekrar hizmete gireceği umudunu doğuruyor. Bu süreç, Gaziantep'in otelcilik sektöründe önemli bir gelişmeyi işaret ediyor.

Kaynak: Sonhaberler.com

Yorumlar