Gazeteci İpek Özbey kimdir?

Gazeteci İpek Özbey kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, daha önce nerelerde çalıştı? Özbey, Hürriyet gazetesindeyken siyasi parti liderleri ve önde gelen isimleriyle yaptığı röportajlarla adından söz ettirmişti. İşte İpek Özbey biyografisi ve özgeçmişi:

Google Haberlere Abone ol

Gazeteci İpek Özbey kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, daha önce hangi kuruluşlarda ya da gazetelerde çalıştı, soruları son günlerde ara ara soruluyor. Kitapları ile merak edilen, araştırılan İpek Özbey kaç yaşında, nereli? İşte İpek Özbey biyografisi ve özgeçmişi:

Gazeteci İpek Özbey kimdir
Gazeteci İpek Özbey

 

İpek Özbey kitapları, biyografisi! Detaylar haberimizde.

Siyasi üzerine yazdığı kitaplar ile dikkat çeken başarılı isim, köşe yazılar ile de bilinmekte.

Doğan Grubu'ndan Demirören Holding'e satılan Hürriyet gazetesinde eve tebligat yoluyla işten çıkarılan gazeteciler arasında bulunan İpek Özbey'in yeni adresi belli oldu.

İpek Özbey Cumhuriyet Gazetesi ile anlaştı.

Özbey'in Cumhuriyet kadrosuna katıldığını gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, sosyal medya hesabından duyurdu.

Küçükkaya, "Yarını bekleyemedim... Söyleşileriyle gündem yaratan İpek Özbey Cumhuriyet’te. İlk söyleşi 2 Aralık’ta... İpek Özbey’e “Cumhuriyet ailesine hoş geldin” diyor, ilk söyleşisini Cumhuriyet okurları gibi ben de sabırsızlıkla bekliyorum..." diye yazdı.

İşte Küçükkaya'nın o paylaşımı:

İPEK ÖZBEY KİMDİR?

1973'te İstanbul'da doğan Özbey, gazeteciliğe İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okurken Günaydın'da başladı.

NTV, Cumhuriyet Gazetesi ve CNN TÜRK'ün de aralarında bulunduğu pek çok gazete, dergi ve televizyon kanalında çalıştı. Özbey son olarak Hürriyet Gazetesi'nde görev yapıyordu.

Özbey, Cumhuriyet Dergi için de röportajlar yapıyor.

İPEK ÖZBEY KİTAPLARI

Demokrasi Kahramanları,

Kırık Matruşka


 

Yorumlar