Galatasaray'da başkan değişmedi

Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda mevcut başkan Dursun Özbek, kullanılan 4 bin 415 oyun 3 bin 343'ünü alarak yeniden başkan seçildi. Özbek, bu oy sayısıyla Ünal Aysal'a ait en fazla oyla seçilen başkan rekorunu kırdı. Genel Kurul'da Özbek'in rakibi Süheyl Batum ise 955 oy aldı.

Google Haberlere Abone ol
Galatasaray'da başkan değişmedi

Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda, mevcut başkan Dursun Özbek yeniden başkan seçildi. Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen seçimde, toplam 4 bin 415 oy kullanıldı. Oyların 3 bin 343'ünü alan Özbek, başkanlık yarışını açık ara farkla kazandı. Rakibi Süheyl Batum ise 955 oy aldı.

YENİDEN REKOR KIRILDI

Dursun Özbek, bu sonuçla birlikte Ünal Aysal'a ait en fazla oyla seçilen başkan rekorunu da kırmış oldu. 2011 yılındaki olağanüstü seçimli genel kurulda, toplam 2 bin 998 oy alan Ünal Aysal, seçimi Turgay Kıran ve Mehmet Helvacı'ya karşı kazanarak kulübün 34. başkanı olmuştu.

SÜHEYL BATUM'UN AÇIKLAMALARI

Seçimin ardından kürsüye gelen Süheyl Batum, "Her zaman olduğu gibi demokratik, şölen havası içinde, hiçbir başka kurumun bu kadarını başaramayacağı bir seçim yaptık. Bu seçimlerin kazananı her zamanki gibi Galatasaray oldu. Başta bu seçimin bu kadar demokratik bir şölen havası içinde geçmesini sağlayan divan heyetine, eski yönetime yürekten teşekkür ediyorum. Bu seçim, yarınki zaferimize bir ön olacaktır. Hep beraber 24. şampiyonluğumuzu yaşayacağız. Bu şölen havasında demokrasiyi uygulayan bir kulüpten bütün camialar korksun. Biz Galatasarayız. Kimseye benzemeyiz." ifadelerini kullandı.

DURSUN ÖZBEK'İN İLK AÇIKLAMASI

Dursun Özbek, oy sayımının bitmesinin ardından kürsüde bir konuşma yaptı. Özbek, "Asıl kutlamalarımız yarın olacak. Yarın şampiyon olacağız. İnşallah yarın 24. şampiyonluğumuzu kazanacağız. Sizlerin desteğiyle Galatasaray, hepimizin gurur duyduğu yerlere gelecek. Galatasaray'ın ihtiyacı olan birlik ve beraberlik, sevgi iklimidir. Bunu hiç aklımızdan çıkarmayalım. Galatasaray'ı gelecek yüzyıllara taşımanın yolu budur. Ne yaparsak yapalım ama sevgiyle yapalım. Yaşasın Galatasaray!" dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Dursun Özbek başkanlığındaki Galatasaray'ın yeni yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor:

  • Asıl Üyeler: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Sedat Artukoğlu, Eray Yazgan, Can Natan, Mehmet Saruhan Cibara, Ali Yüce, İbrahim Hatipoğlu, Fatih Demircan
  • Yedek Üyeler: Ozan Bingöl Yurtsever, Timur Kuban, Emir Aral, Tanur Lara Yılmaz, Ece Bora

GENEL KURUL SONRASI DEĞERLENDİRMELER

Dursun Özbek'in başkanlık görevine yeniden seçilmesi, kulüp içinde ve taraftarlar arasında büyük bir heyecan yarattı. Yeniden başkan seçilen Özbek'in, Galatasaray'ı daha ileriye taşımak için çalışmalara hızla başlaması bekleniyor. Yönetim kurulunun belirlenmesiyle birlikte, kulüp içinde yeni projelerin ve hedeflerin hayata geçirilmesi planlanıyor.

Seçimlerin ardından yapılan açıklamalar ve yeni yönetim kurulunun belirlenmesi, Galatasaray camiasında birlik ve beraberlik mesajlarıyla karşılandı. Kulübün geleceği için atılacak adımlar, taraftarlar tarafından yakından takip edilecek.

Yorumlar