G-20 Liderler zirvesi virüs nedeniyle telekonferansla yapıldı

Koronavirüs dünya genelinde gündelik hayatı durdururken dünya siyasetini de şekillendirmeye başladı. G-20 Liderler Zirvesi ilk kez telekonferans yöntemiyle yapıldı. Liderler, konferansta virüsle ortak mücadele çağrısında bulundu. Konferansa Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

Google Haberlere Abone ol

Koronavirüs dünya genelinde gündelik hayatı olumsuz etkilerken dünya siyasetini de etkilemeye başladı. Dünya siyasetine yön veren G-20 liderler zirvesi ilk kez telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da telekonferans yöntemiyle katıldığı zirveden ise Covid-19 ile ortak mücadele kararı çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip koronavirüs gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi'ne video konferans yöntemiyle katıldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi'ne video konferans yöntemiyle katıldı.

Erdoğan, zirveye Tarabya'daki Huber Köşkü'nden iştirak etti.

Video konferans yöntemiyle yapılan zirvede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve G20 Türkiye Şerpası Hayrettin Demircan da yer aldı.

G-20 ülkelerini Türkiye'nin yanı sıra Almanya, ABD, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Meksika, Rusya, Suudi Arabistan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu oluşturuyor.

Yeni tip koronavirüs gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi, 2 saat 15 dakika sürdü.

G20

Yorumlar