Ford Otosan, "Dünyanın En Değerli Otomotiv Markaları" listesinde

- Ford Otosan, Brand Finance tarafından bu yıl yayınlanan Dünyanın En Değerli Otomotiv Markaları arasında yer aldı

Google Haberlere Abone ol
Ford Otosan, "Dünyanın En Değerli Otomotiv Markaları" listesinde

İSTANBUL (AA) - Ford Otosan, Brand Finance tarafından bu yıl yayınlanan "Dünyanın En Değerli Otomotiv Markaları" listesinde yer aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ford Otosan, üst üste 3. kez Türkiye'nin ihracat şampiyonluğunu sürdürerek, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük 2. sanayi şirketi konumunda bulunuyor.

Brand Finance'ın erişilebilir finansal verilere ve analist gözlemlerine dayanan sınırlı bilgiyle yürütülen marka değeri sıralama çalışmaları, markanın gelecekte gelir üretme kabiliyetini yansıtıyor. Bu kabiliyet, geçmiş dönem performansıyla gelecek dönem eklentilerinin bugüne indirgenerek yapılan analiz sonuçlarını ortaya çıkarıyor. Değerlendirmenin en önemli göstergelerinden "Marka Gücü Endeksi" ise marka yönetiminin başarısını ortaya koyuyor.

Brand Finance genel tabloları hazırlarken, markalı faaliyete ait son 3 yıllık geçmiş finansal verileri yorumluyor ve gelecek 5 yıla ait projeksiyon yapılıyor. Marka değeri için satışlar içinde markaya ait pay değerlendirilirken, gelecek yıllara ilişkin beklenti ne kadar yüksek olursa marka değeri o denli artıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, şunları kaydetti:

"Ford Otosan olarak, otomotiv ve taşımacılık teknolojilerinin geleceğinde söz sahibi olmak için yüksek Ar-Ge ve mühendislik gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl gerek üretim gerekse de satış ve ihracat alanında önemli rekorlar kırdık. 2017'de şirketimizi üst üste 3. kez Türkiye'nin ihracat şampiyonluğuna taşırken, otomotiv sektöründe de 7.kez üst üste ihracat liderliğimizi sürdürdük. Elde ettiğimiz bu başarıların sonucunda Dünyanın En Değerli Otomotiv Markaları listesine girmeyi başardık. Bu başarının arkasında tüm Ford Otosan çalışanlarının bilgi, birikim ve özverili çalışmaları var. Ford Otosan olarak, Türkiye'nin en değerli ve en çok tercih edilen sanayi şirketi olma vizyonumuzla çalışmalarımıza devam edeceğiz."


Yorumlar