Fitch Türk şirketinin notunu düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu c, şimdi de Coca-Cola İçecek, Emlak Konut, Başkent Elektrik Dağıtım, Enerjisa Enerji, Arçelik, Migros, Rönesans Gayrimenkul, Türk Telekom, Turkcell İletişim, Turkcell Finansman ve Tüpraş'ı hedef aldı.

Google Haberlere Abone ol
Fitch Türk şirketinin notunu düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türk şirketleri hakkında çarpıcı açıklama yaptı. geçtiğimiz hafta Türkiye'nin kredi notunu düşüren Fitch Ratings, şimdi de Türk şirketlerini hedef aldı.

Fitch'in Türkiye'nin notunun indirilmesine bağlı olarak notlarını gözden geçirdiği şirketler, Coca-Cola İçecek, Emlak Konut, Başkent Elektrik Dağıtım, Enerjisa Enerji, Arçelik, Migros, Rönesans Gayrimenkul, Türk Telekom, Turkcell İletişim, Turkcell Finansman ve Tüpraş var.

TÜPRAŞ'IN KAP AÇIKLAMASI
Notu gözden geçirilen şirketlerden Tüpraş, KAP'a yaptığı açıklamada, Fitch'in Türkiye'nin kredi notuna paralel olarak Şirket'in kredi notunu BBB-‘den BB+'ya düşürüldü ve görünümü "negatif" olarak belirlendiğini ifade etti.

Fortune 500 Türkiye açıklandı! Lider TÜPRAŞ

Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ), Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500'de, 53,9 milyar liralık net satış geliriyle birinci oldu. Finansal kurumlar ve holding şirketleri dışındaki tüm sektörleri kapsayan Fortune 500 Türkiye araştırmasının sonuçları, Fortune Türkiye yetkililerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda açıklandı


 

Yorumlar