Fatih Portakal da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na isyan etti

Fatih Portakal da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na isyan etti

Eski FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, üniversiteden oda arkadaşı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu'na isyan etti. 

Fatih Portakal, İstanbul kar altındayken, vatandaşlar yollarda çile çekerken İngiliz Büyükelçi ile bir balıkçıda 3 saatlik görüşme yaptığı ortaya çıkan Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. 

Portakal, İmamoğlu'nun yaptığının hiçbir haklı yanı olmadığı gibi tepkilerin de haklı olduğunu söyledi.

Portakal, İmamoğlu ve yurt dışına çıkan Murat Ongun'a şu sözlerle tepki gösterdi:

Ekrem İmamoğlu'nun o gün yemeğe gitmesini normal karşılamıyorum. Anormal bir günden bahsediyoruz. Yemeğe gittiğini ilk gün söylemesi gerekiyordu. İngiliz Büyükelçisiyle bir araya gelebilir ama İmamoğlu'nun o gün yemeğe gitmemesi gerekirdi. Kentini kar altındayken ekipleriniz mücadele ediyorken, uykusuz kalsanız da gitme hakkınız yok bir Belediye Başkanı olarak. İşçiniz memurunuz karla mücadele ederken sizin yemeğe gitme hakkınız yok. Bunun bir özürü de olamaz. Ben buna sadece öngörüsüzlük diyorum. Bir belediye başkanı bunu nasıl düşünemez.

Başkanın sağ kolu denilebilecek kişinin de yurt dışında olması kabul edilebilecek bir şey değil. Başkandan sonra en yetkili kişi olarak önceden karın geleceğini biliyorsunuz. Milletin aydınlatılması gerekiyor ve siz yurt dışına gidiyorsunuz.

Yorumlar

Bünyamin Herzamanki gibi boş konuşuyorsun "washington" portakalı
Muzaffer Karatay Önce bir konuşabilmeyi öğrensenya! Garibim dil sürçmesinden meramını anlatılmıyor . Yazık!!
Ayse Hayrola Fatih bey AKpartin8n turolumu oldunuz