Fatih Faruk Özer nereli?

Fatih Faruk Özer nereli, ailesi nerede yaşıyor, kendisi Türkiye'de mi yoksa başka bir ülkeye mi kaçtı soruları Thodex yatırımcıları ve kripto para konusuyla ilgilenenler tarafından merakla dile getiriliyor. İşte Thodex ve Fatih Faruk Özer hakkında merak edilen soruların cevapları:

Google Haberlere Abone ol

Fatih Faruk Özer nereli, kaç yaşında, ailesi nereli ve nerede yaşıyor, kendisi şu anda nerede, yurt dışına mı kaçtı soruları Thodex kripto para borsasının çöktüğü yönündeki iddialar sonrası sıklıkla dile getiriliyor. Yüzbinlerce kişinin Thodex üzerinden kripto para yatırımı yaptığı ve paralarının Fati Faruk Özer tarafından buharlaştırıldığı savunuluyor. İddiaya göre yaklaşık 2 milyar dolar bu şekilde bir vurgun söz konusudur. Konuyla ilgili, mağdurların şikayetleri üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma devam ederken Fatih Faruk Özer'in yurt dışına kaçtığı iddiaları ortaya atıldı. Peki, Fatih Faruk Özer nereli, kimdir, ailesi nereli veya nerede, kendisi gerçekten de kaçtı mı?

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in yaklaşık 2 milyar dolarla (kripto varlık) dün akşam saat 18'de İstanbul Havalimanı'ndan yurtdışına çıktığı iddia edildi. Binlerce kişi mağdur olurken "Thodex nedir? Sahibi Faruk Fatih özer kimdir, kaçtı mı?" soruları sorulmaya başlandı.

Fatih Faruk Özer nereli?

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in ise 20 Nisan Salı günü saat 19.50'de Arnavutluk Tiran'a gittiği belirlendi. Faruk Fatih Özer'in İstanbul Havalimanı'ndan ayrılırken fotoğrafı ortaya çıktı.

 

Thodex'in kurucusu olan Koinex adlı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in dün akşam saat 18'de İstanbul Havalimanı'ndan yurtdışına çıkış yaptığı tespit edildi. Yapılan açıklamada "Bir kaç gündür para transferlerinde sorun yaşandığını Özer'in avukatı bize iletti. Son olarak site tamamen kapatıldı. Mağdurlar arasında panik başladı. Bulundukları illerde cumhuriyet savcılıklarına suç duyuruları yapıyorlar" denildi.

2 MİLYAR DOLAR BUHARLAŞTI 

Bir kripto para alım satım platformu olan Thodex'de 400 bin kişinin hesabının bulunduğunu ve bunlardan 391 bininin aktif hesap olduğunu kaydeden Özer, "Borsada aylık 100 milyar liralık yani yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğunu öğrendik. Yaklaşık 2 milyar dolarlık bir paranın buharlaştığını hesaplıyoruz. Bu cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası" diye konuştu.

ŞİRKET ORTAKLIK İÇİN 4-5 GÜN SÜRE İSTEDİ 

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter ve Instagram hesaplarını kapattı. Thodex internet sitesinde ise yeni ortaklık nedeniyle devir işlemi yapılacağı gerekçesiyle kullanıcıların önce 6 saat ardından ise dört-beş gün siteyi kullanamayacakları duyuruldu.

Thodex'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin; sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımların atması da kaçınılmaz hale gelmiştir. İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız; dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri; uzun süredir şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup; devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.”

YATIRIMCI ÇEKMEK İÇİN PORSCHE ÇEKİLİŞİ YAPTILAR 

Yatırımcılar ise Thodex'in yatırımcı çekmek için platformu kullananlara 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıkladığına dikkat çekiyor. Özellikle son kampanya ile yatırımcıların yatırımlarını diğer borsalardan bu platforma taşıdığı belirtiliyor. Şirketin kurulduğu dönem de adını duyurmuk için çekilişle Porsche verdiği belirtiliyor. Olayın duyulmasının ardından binlerce yatırımcı sosyal medyada sesini duyurmaya çalışırken binlercesi de suç duyurusunda bulunmak için avukatlara koştu.

FATİH FARUK ÖZER NERELİDİR, KİMDİR?

Fatih Faruk Özer'in resmi makamlardaki adresi Kocaeli'nin Darıca ilçesinde görünüyor. Güvenlik nedeniyle daha fazla adres bilgisini buradan paylaşamayız.

Özer'in Koineks adı altında 2017 yılında merkezi İstanbul'un Şişli ilçesi olan bir bilişim şirketi kurduğu biliniyor. 

Yorumlar