Evgeny Zagorulko yüksek atlama antrenörleriyle buluşacak

- Dünyaca ünlü antrenör Zagorulko, TAF Başkanı Çintimar'ın davetiyle 23 Eylül-3 Ekim tarihlerinde Antalya'da yüksek atlama antrenörlerine seminer düzenleyecek

Google Haberlere Abone ol
Evgeny Zagorulko yüksek atlama antrenörleriyle buluşacak


ANKARA (AA) - Dünyaca ünlü yüksek atlama antrenörü Evgeny Zagorulko, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar'ın davetiyle Türkiye'ye gelecek.

Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 23 Eylül-3 Ekim tarihlerinde Antalya'da yüksek atlama antrenörleriyle buluşacak Zagorulko'nun çalıştırdığı sporcular arasında Andrey Silnov, Ivan Ukhov, Tamara Bykova, Yelena Yelesina, Sergey Klyugin, Vyacheslav Voronin, Anna Chicherova, Yelena Slesarenko ve Aleksandr Shustov gibi olimpiyat ve dünya şampiyonu isimler bulunuyor.

Rus antrenör, "başlangıç seviyesinden yüksek performans sporcuların seviyesine kadar yüksek atlamada hazırlığın sistemi" başlıklı semineri sonrasında davet edilen sporcularla uygulama yapacak. Seminerin ilerleyen günlerinde davetli antrenörlerle soru-cevap oturumu ile tartışma oturumu planlandı.

Seminerin son gününde de Zagorulko'nun yaptığı gözlemler sonucunda önerilerini de içeren değerlendirme oturumu yapılacak.Yorumlar