Evde oynanan oyunlar hem de ailece MEB tavsiyeli

Evde ailecek oynanan oyunlar bu korona döneminde en çok ihtiyaç duyulan konulardan biridir. Milli Eğitim Bakanlığı, ara tatilde evde elektronik aletler yerine gerçek oyunlar oynamak isteyen çocuklara önerilerde bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Evde oynanan oyunlar şüphesizki hem çok fazla hem de birbirinden farklıdır. Ancak biz, sizin için MEB tarafından tavsiye edilen, ailecek oynanabilecek oyunları öneriyoruz.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ara tatilde çocukların aileleriyle kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmeleri için "Evde Oyun Var" isimli bir kitapçık hazırladıklarını duyurdu.

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, 2020-2021 eğitim öğretim döneminin 16-20 Kasım'da yapılacak ilk ara tatili öncesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ara tatilde de çocuklarımızın yanındayız. Çocuklarımız aileleriyle kaliteli ve eğlenceli vakit geçirsin diye 'Evde Oyun Var'ı hazırladık. Oyunlardan hangisi daha çok oynanacak, meraktayım." ifadesini kulandı.
 
Ailelere destek olmak için evlerde oynanabilecek ve aile içi iletişimi güçlendirebilecek nitelikte hazırlanan eğitsel oyunlar, her eve ve her ortama uygun hâle getirilebilir özellikler taşıyor.

Evde oynanan oyunların resimli ve tam listesi şu adreste yer alıyor: 

MEB OYUNLAR LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

meb

Yorumlar