Esra Hankulu kimdir, neden öldü, kim öldürdü?

Esra Hankulu kimdir, katili kim, neden öldü, nasıl öldü soruları bu aralar Ümitcan Uygun'un da gözaltına alınmasıyla birlikte gündem oldu.

Google Haberlere Abone ol

Esra Hankulu kimdir sorusu, daha önce Aleyna Çakır isimli genç kızın ölümünden şüpheli olarak görülen Ümitcan Uygun'un gözaltına alınmasıyla birlikte gündem oldu. Peki, Esra Hankulu kimdir, neden öldü, kim öldürdü?

Esra Hankulu 5 Temmuz 2021 Perşembe günü Ankara'nın Mamak ilçesi Akdere Mahallesi'nde kaldığı evde ölü bulundu. Hankulu'nun ölümünden hemen önce aralarında Ümitcan Uygun'un da bulunduğu arkadaşlarının evine gelerek geceyi burada geçirdiği belirtiliyor. Bu durumun ortaya çıkmasıyla birlikte Ümitcan Uygun gözaltına alındı.x

Esra Hankulu kimdir?
Esra Hankulu

 

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in, geçen yıl 3 Haziran'da Keçiören'deki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada, sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun gözaltına alınıp, serbest bırakıldı.

Sema Esen'e şiddet uyguladığı anlara ait görüntülerin sosyal medyada yer alması ardından ifadesi alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun, iki kadınla birlikte uyuşturucu madde kullandığına ilişkin görüntüler de daha sonra sosyal medyada yer aldı.

Ümitcan Uygun, bunun üzerine 10 Ocak'ta gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Uygun, 'uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek' suçundan tutuklandı.

Ölümünden önce Sema Esen´e uyguladı şiddet anı görüntülerine ilişkin hakkında açılan dava süren Ümitcan Uygun, tutuklu bulunduğu uyuşturucu dosyasında avukatının itirazı üzerine 17 Temmuz'da tahliye edildi.

Ankara polisi, önceki gece Mamak ilçesi Akdere Mahallesi'nde ihbar üzerine girdiği evde bir kadın cesediyle karşılaştı. İnceleme sonucunda ölen kişinin Esra Hankulu olduğu belirlendi. Soruşturmayı derinleştiren polis, tanık ifadelerinden Hankulu'nun en son Ümitcan Uygun ile görüştüğünü belirledi. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hankulu'nun ölümünün ilk belirlemelere göre uyuşturucu kullanımından kaynaklandığı tespit edildi. Ancak ölümü şüpheli görülen Hankulu'nun aynı gece arkadaşlarını arayarak psikolojisinin iyi olmadığını ve babasının mezarına gitmek istediğini söylediği belirtildi.

Esra Hankulu kimdir?
Esra Hankulu'nun ölümü sonrası gözaltına alınan Ümitcan Uygun

 

Arkadaşlarının o gece Hankulu'nun yanına giderek geceyi birlikte geçirdikleri öğrenildi. Poliste ifade veren arkadaşlarının, aynı gece Ümitcan Uygun'un da evde bulunduğunu, Uygun'u sabah kendileri uyanmadan Hankulu'nun odasından ayrıldığını iddia ettiler. Ayrıca Hankulu'nun yanında cep telefonu bulunamadığı öğrenildi. Olaydan sonra gözaltına alınan Ümitcan Uygun'un emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Esra Hankulu'nun neden öldüğüne dair kesin sonuçların çıkması bekleniyor.


 

Yorumlar