Esnafa faizsiz ve 3 yıl ödemesiz kredi müjdesi, işte şartları ve başvuru kriterleri

Koronavirüs nedeniyle gelir kaybı yaşayan esnafa can suyu olacak yeni bir paket daha hazırlandı. Yeni pakete göre esnafa faizsiz ve 3 yıl geri ödemesi olmayan kredi verilecek.

Google Haberlere Abone ol

Esnafa faizsiz ve 3 yıl geri ödemesi olmayan kredi desteği geliyor. Koronavirüs sürecinden olumsuz etkilenen küçük ve orta ölçekli esnafın yeniden canlandırılması için hazırlanan paketlerden biri de faizsiz ve geri ödemesiz kredi imkanı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği, 5 milyar lira bütçeli yeni destek paketine başvurular bugün başladı. 3 yıl geri ödemesiz 75 bin liraya kadar verilecek krediden imalat sektörü ve teknoloji tabanlı start-up'lar faydalanacak.

KOSGEB'in 5 milyar liralık destek paketinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmasının ardından, paket ile ilgili detaylar da belli oldu. KOSGEB'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zarar gören imalat sektöründeki işletmelerle 2017 ve sonrasında kurulan teknoloji tabanlı start-up'lar için başlattığı destek programına başvurular bugün başladı.

CNN Türk Muhabiri Gülşen Coşkun paketin detaylarını aktardı. Gülşen Coşkun'un açıklamaları şöyle:

Genel çerçevesi kapsamında gelir kaybına uğramış ancak istihdamını koruyanlara yönelik bir destek. Bu destek imalat sektörünü kapsıyor. Bir de teknoloji tabanlı start-up'lara yönelik bir destek paketi.

KİME NE KADAR VERİLECEK?

Gelir kaybına uğrayan mikro ve küçük ölçekli işletmeler faydalanacak.

Mikro işletmeler 30, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar kredi alacak.

Ayrılan kaynak 3 yıl geri ödemesiz faizsiz tahsil edilecek.

Bugünden itibaren e-devlet üzerinden başvurular yapılacak.

BAŞVURULAR KOSGEB'TEN

Başvurular için ise KOSGEB'in internet sayfasına girmek gerekiyor. KOSGEB'in internet sayfasından e-Devlete yönlendiriyor. Bu şekilde başvurular yapılıyor.

130 BİN İŞLETME YARARLANACAK

130 bin işletmenin programdan yararlanacağı öngörülüyor. Başvurular bugün başlıyor ve 21 Mayıs'a kadar devam edecek. Hedef haziran ayında ilk destek ödemelerini yapmak.

 

Yorumlar

işte AKP İşte AKP diyen zır cahil; kredinin faizsiz ve 3 yıl geri ödemesiz olduğunu görmüyon mu? Yani ananın babanın sana vermeyece 3 - 4 yıllık bir borç para veriyor. İşini gör sonra aynı parayı taksit taksit bana geri öde. Baba oğluna yapar mı bu devirde???_
bu nasıl müslümanlık işte akp hükümeti tercihleri halkın dükkanlarını kapatır zarar ettirir sonra borç verir faize bulaştırır.