Eski Vali Hüseyin Avni Mutlu avukat oldu

Gezi eylemleri sırasında İstanbul Valisi olan ve FETÖ'den 20 ay cezaevinde kaldıktan sonra beraat eden Hüseyin Avni Mutlu, avukat oldu.

Google Haberlere Abone ol
Eski Vali Hüseyin Avni Mutlu avukat oldu

Gezi Parkı eylemleri sırasında İstanbul Valisi olarak görev yapan Hüseyin Avni Mutlu, 68 yaşında avukatlık mesleğine adım attı. Hukuk mezunu olan Mutlu, avukatlık ruhsatını Gezi Parkı olaylarının 11. yıl dönümünde aldı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uzun yıllar kaymakamlık ve valilik görevlerinde bulunduğunu, FETÖ suçlamasıyla 20 ay cezaevinde kaldıktan sonra beraat ettiğini ifade etti.

AVUKATLIK YEMİNİ VE YENİ BAŞLANGIÇ

Hüseyin Avni Mutlu, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, "Bugün Avukatlık yeminimizi yaptık ve ruhsatımızı aldık. Uzun yıllar kaymakamlık, valilikler sonrası Silivri'de 20 aylık haksız tutukluluklar... Yargıtay'da tamamı lehimize beraat ile sonuçlanan bir sürü örgüt iftiraları, yalan ve haksızlıklar... Bundan sonrası da avukatlık ile adalet için devam edecek bir ömür..." ifadelerini kullandı.

HÜSEYİN AVNİ MUTLU'NUN HAYAT HİKAYESİ

Mutlu, 68 yaşında olmasına rağmen 28 yaşındaki birinin inancına, azmine ve heyecanına sahip olduğunu belirtti. "Biz şimdi 68 yaşında da olsak, 28 yaşında gibi inançlı, azimli ve heyecanlı, sağlıklıyız hamdolsun... Müvekkillere adalet için hizmet edeceğiz..." dedi. Ayrıca, her şey için Allah'a şükrettiğini ve adil hesapların ahirette görüleceğini vurguladı.

CEZAEVİ SÜRECİ VE BERAAT

FETÖ suçlamasıyla 20 ay cezaevinde kalan Hüseyin Avni Mutlu, Yargıtay'ın beraat kararıyla serbest bırakıldı. Bu süreçte yaşadığı haksızlıkları dile getiren Mutlu, yaşadığı zorluklara rağmen mesleğini sürdürmekte kararlı olduğunu belirtti.

AVUKATLIK MESLEĞİNE ADIM ATMASI

Hüseyin Avni Mutlu, uzun yıllar bürokrasi ve idarecilik yapmasının ardından, hukuk alanında kariyerine devam etme kararı aldı. Gezi Parkı olaylarının yıl dönümünde avukatlık ruhsatını alarak, adalet için çalışmaya devam edeceğini ifade etti.

SOSYAL MEDYADAKİ MESAJI

Mutlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Her şey için Allah'a hamd olsun... Nihayette hesapların adil ve seri görüleceği ahirete yolculuk... Herkes hazır mı, biz çoktan hazırız..." ifadelerine yer verdi. Ayrıca, "Gerçek Vekil dünyada da, ahirette de Yüce Allah. Sadece O'na kulluk ediyor ve sadece O'ndan yardım bekliyoruz. Elhamdülillah..." diyerek inancını ve kararlılığını dile getirdi.

Yorumlar