Eski manken Filiz Aker son yolculuğuna uğurlandı

Beşiktaş’ta lüks bir otelde ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ı vurarak öldüren Filiz Aker son yolculuğuna uğurlandı.

Google Haberlere Abone ol

Beşiktaş’ta lüks bir otelde ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ı vurarak öldüren Filiz Aker son yolculuğuna uğurlandı.

Beşiktaş’ta lüks bir otel odasında ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden eski manken Filiz Aker için Kalekapısı Tuzla Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazına, Filiz Aker’in yeğeni Dora Ercan, Ağabeyi Süleyman Bayer, yakınları ve cinayet suçundan cezaevinden bulunan Ağabey Sümer Bayer izin alarak katıldı. Taziyeleri ağabeyleri kabul ederken, Aker’in ablası Eda Eren tabutu başında gözyaşı döküp feryat etti. Kılınan cenaze namazının ardından, Filiz Aker’in cenazesi Tuzla Mezarlığına defnedildi.

Cezaevinden izinli olarak çıkan ağabey Sümer Bayer basın mensuplarına açıklamalardan bulundu.

Basın mensuplarının, otel dasından annesine gönderdiği valizden mektup çıktığı şeklindeki iddiaları hatırlatması üzerine Aker’in kendisine önceden bıraktığı mektuba ilişkin konuşan ağabey Bayer, “O valizde birkaç parça eşyam kalmıştı. İzmir’e giderken, elimde götürmek istemediğimden. Dedi ki ’ben Eda’nın oraya gönderirim Dora’yla’ demişti. ’Kasaya mektup bıraktım. Amerika’ya gideceğim. Ben gittikten sonra bakarsın, bilmen gereken her şeyi oraya yazdım’ demişti” diye konuştu.

Mektupta neler vardı şeklindeki soru üzerine ise ağabey Sümer Bayer, “Bilmem gereken şeyleri” demekle yetindi

Birçok kişinin olayı Alkol ve antideprasana dayandırdığını ifade eden Ağabey Bayer, son olarak Filiz antideprasan ilaç kullanmadığı gibi fazla alkol kullanan biri de değildi.

“Vatan benim 15 yıllık arkadaşım”

Aker’in yeğni Dora Ercan ise yaptığı açıklamada, “Teyzem bizimle maddi anlamda çok fazla dertleşmezdi. Ne kadar parası var kime ne kadar para verdi. Onu dayımla paylaşırmış. Olay günü olay anında biz eşim Ahmet’le orada oturuyorduk. Teyzem ’yarım saat işim var geleceğim’ dedi biz nereden bile bilirdik böyle olacağını. Vatan benim 15 yıllık arkadaşım. Çok fazla dertleşmezdik. Öyle karşılaştığımızda merhaba nasılsın, iyi misin.Oturup birebir sohbet ettiğimiz çok azdır. Teyzemle olan diyaloğuna gelince duygusal anlamda bir beraberliklerinin olmadığına emin olarak Vatan’ın hiçbir suçu yok dedim. Aralarında para alışverişi var mı yok mu bilemem.

Yorumlar