Eski Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu Vefat Etti

Yılmaz Karakoyunlu, İstanbul'daki evinde yaşadığı sağlık sorunları sonucu 87 yaşında hayata veda etti. Türk siyasetine yıllarca hizmet eden Karakoyunlu için Sağlık Bakanı taziye mesajı yayınladı.

Google Haberlere Abone ol
Eski Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu Vefat Etti

Yılmaz Karakoyunlu, 26 Nisan 1936 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesinde başlayan Karakoyunlu, daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini tamamladı ve İstanbul Üniversitesi'nden doktorasını aldı. 20 ve 21. dönem İstanbul milletvekilliği yapan ve Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Karakoyunlu, Türk siyasetine uzun yıllar hizmet etti.

HAYATINI KAYBETTİ

Yılmaz Karakoyunlu, İstanbul'daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Doktorların tüm çabalarına rağmen 87 yaşında hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla Karakoyunlu'nun vefatını duyurdu ve ailesine başsağlığı diledi.

SİYASİ KARİYERİ VE HİZMETLERİ

Karakoyunlu'nun siyasi kariyeri, 2001 yılında Bülent Ecevit kabinesinde Devlet Bakanı ve hükümet sözcüsü olarak zirveye ulaştı. TRT, Anadolu Ajansı, Basın Yayın Genel Müdürlüğü ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı gibi önemli kurumlarda sorumluluklar üstlendi. Kendisi evli ve iki çocuk babasıydı.

ANMA VE TAZİYELER

Karakoyunlu'nun vefatı, siyasi çevreler ve kamuoyu tarafından büyük üzüntüyle karşılandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere, pek çok siyasi figür ve vatandaş, sosyal medya üzerinden taziye mesajları yayınladı.

Yorumlar