Eski Bakan Sarı'dan böbrek nakli olan çocuğa ziyaret

- Sarı, koruyucu babasından alınan böbreğin nakledildiği diyaliz hastası 12 yaşındaki Kader Yılmaz'a "geçmiş olsun" dileklerini iletti

Google Haberlere Abone ol

ADANA (AA) - Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, koruyucu babasından alınan böbreğin nakledilmesiyle sağlığına kavuşan diyaliz hastası 12 yaşındaki Kader Yılmaz'ı ziyaret etti.

Sarı, önceki gün koruyucu babası Mustafa Boyraz'dan alınan böbreğin nakledildiği Yılmaz'ı, tedavisinin sürdüğü özel hastanede ziyaret ederek "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Ziyarette Kader Yılmaz, Boyraz ve koruyucu anne Azize Boyraz ile görüşen Fatma Güldemet Sarı, ailenin daima yanında olduklarını dile getirdi.

Sarı, Kader Yılmaz'ı severek, "Maşallah çok iyi gördüm seni. Çok geçmiş olsun, iki hastamız birden var ama ikisi de çok sağlıklı maşallah. Çok başarılı bir operasyon olmuş." diye konuştu.

Kader Yılmaz'a, koruyucu babası Mustafa Boyraz'dan alınan böbrek, Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın önderliğinde, Prof. Dr. Kenan Çalışkan, Doç. Dr. Hakan Yabanoğlu, Yrd. Doç. İlker Murat Arer ve Uzm. Dr. Murat Kuş'tan oluşan ekip tarafından nakledilmişti.

Yılmaz'ın böbrek fonksiyonlarının ilk 24 saatte normal bir insanla eşdeğer duruma geldiği bildirilmişti.

Yorumlar