Ersoy Dede kim, nereli kaç yaşındadır?

Ersoy Dede kimdir nerelidir kaç yaşında ve nerelerde çalıştı? TRT 1 Ana Haber sunuculuğu yapan Ersoy Dede'nin merak edilen biyografisi şöyle

Google Haberlere Abone ol

TRT 1'in ana haber programını sunan Ersoy Dede kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve daha önce nerelerde çalıştı? İşte TRT 1 Ana Haber sunucusu Ersoy Dede'nin biyografisi:

TRT 1 Ana Haber sunucusu Ersoy Dede 1975’te Zonguldak’ta dünyaya geldi.

Gazetecilik hayatına Adalet Gazetesi ile adım başladı.

1992’de İstanbul’a taşındıktan sonra muhabir, editör vb. pek çok görevde çalışan Ersoy Dede, özellikle radyoculukta yaptığı yayınlarla kısa süre içerisinde tanınmaya başladı.

Show Radyo, Best Fm, Radyo Kozmos, Power Fm, NTV Radyo ve İstanbul Fm’de editör ve spiker olarak çalışan Dede, birçok radyoda genel yayın yönetmenliği görevini yürüttü.

RADYOCU OLARAK ERSOY DEDE

Özellikle Best Fm bünyesinde uzun yıllar devam ettirdiği Sesli Gazete adındaki programla açık ara zirvede yer alan Dede, Radyo 99’da Artı Haber ve İstanbul Fm’de de Aktüel Haber programları ile adından söz ettirdi.

ERSOY DEDE'NİN ALDIĞI ÖDÜLLER

1997’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından en başarılı gazeteci ödülüne layık görülen Dede, diğer bir taraftan gençlik döneminde uzun zaman amatör gruplarla tiyatro çalışmalarında yer alan lisanslı bir tenisçidir.

ERSOY DEDE TELEVİZYONA GEÇİYOR 

Son zamanlarda da televizyon ekranlarda boy gösteren Dede, Habertürk, NTV ve Haber 7 kanallarında programlar hazırlayıp sunmuştur. Habertürk ekranlarında Uyandırma Servisi, Kanal 6 ekranlarında Gece Baskısı ve Haber 7’de Bugün ve Bıçak Sırtı adındaki programlar ile başarılı yayınların altına imzasını atan Ersoy Dede, Ülke Tv‘de Ana Haber Bülteni ve bir süre ise Flash TV ekranlarında Haftasonu Ana Haberi sundu.

Yayınlanmış olan ‘Bir çocuk Öldü’ adında bir kitabın altına imzasını atan Dede, Yeni Akit Gazetesi’nde günlük köşe yazıları yazmış, TRT Radyo 1”de yorum yapmış, Cafe Siyaset internet sitesinde, artihaber.com ve rota haber portallarında makaleleri yayınlanmıştır. Kaçırılan gazetecilerin yaşadıklarını konu alan Suriye’de 70 Gün isimli belgeseli TRT Haber’de yayınlandı..

Günümüzde ise 24 Tv’de Esas Mesele isimli programı sunan Ersoy Dede Fotoğraf sanatçısı Didem Özlem ile evliliğinde Ebru ve Deniz adında iki evladı vardır.

Ersoy Dede aynı zamanda Star Gazetesi’nde de yazarlık yapıyordu. 

Son olarak TRT 1 Ana Haber programının başına getirildi.

 

Yorumlar