Ersan Barkın kimdir? Peker'in avukatı Ersan Barkın nerelidir, kaç yaşındadır?

Ersan Barkın'ın kim olduğu merak ediliyor. Sedat Peker'in avukatı olarak kamuoyunda sık sık haberlerde adı geçen Barkın, son dönemlerde Peker hakkındaki güncel bilgileri ve açıklamaları kendi sosyal medya hesapları üzerinden yayınlayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran isimlerden biridir.

Google Haberlere Abone ol
Ersan Barkın kimdir? Peker'in avukatı Ersan Barkın

Ersan Barkın kimdir, Sedat Peker'in Avukatı Barkın, nerelidir, kaç yaşındadır? Barkın, firari durumda bulunan Peker'in açıklamalarını kendi sosyal medya hesapları üzerinden yayınlıyor. Peker hakkındaki son gelişmeleri ve son dakika bilgileri genellikle onun hesaplarından yayınlanıyor. Barkın, en son Halk TV'de katıldığı bir programda, Peker hakkında kullanılan, "Organize suç örgütü lideri" ifadesinin haksız olduğunu ileri sürmüştü.

ERSAN BARKIN KİMDİR?

Barkın, Peker'in adli sicil kaydı olmadığını, adli sicil arşivi olduğunu söylemişti. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in avukatlarının pasaportları, iptal edildi. Peker'in avukatlarından Ersan Barkın, Akıncı Üssü davasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da müşteki olduğu davada müvekkilini temsil ediyor.

Ersan Barkın kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?
Avukat Ersan Barkın

 

Son dönemlerde yayınladığı videolar ve iddialar ile gündemde olan Sedat Peker, vekaletinin bulunduğu avukatların pasaportlarının iptal edildiğini duyurdu. Peker, son videosunda sözünü ettiği pasaport iptalini, 4 Haziran'da Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda da dile getirmişti.

Ersan Barkın kimdir, Sedat Peker'in Avukatı Barkın nerelidir, kaç yaşındadır
Ersan Barkın kimdir, Sedat Peker'in Avukatı Barkın nerelidir, kaç yaşındadır

 

Independent Türkiye'den Can Bursalı'nın haberine göre, Sedat Peker'in avukatlarının pasaportları, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden sonra Pasaport Kanununda yapılan değişiklikler sayesinde iptal edildi.

Pasaport Kanunu'nun 22. maddesine göre, yurtdışına çıkması mahkemece yasaklananlar, ülkeden ayrılmaları genel güvenlik bakımından sakıncalı olanlar ile terör örgütlerine aidiyeti, irtibatı veya iltisakı olanlara pasaport verilmiyor. Bu kişilere pasaport verilmişse de geri alınıyor.

AKINCI ÜSSÜ DAVASINDAKİ AVUKATI DA PASAPORTSUZ KALDI

Sedat Peker'in vekaletinin bulunduğu 6 avukatının pasaportu da bu madde işletilerek iptal edildi. Pasaportu iptal edilen avukatlardan biri de Ersan Barkın.

Ersan Barkın kimdir, Sedat Peker'in Avukatı Barkın nerelidir, kaç yaşındadır
Ersan Barkın kimdir, Sedat Peker'in Avukatı Barkın nerelidir, kaç yaşındadır

 

Barkın, 15 Temmuz darbe girişiminin yönetildiği yer olan Akıncı Üssü Harekat Komutanı olarak görev yapan eski albay Ahmet Özçetin'in arabasından çıkan 26 kişilik listede, Sedat Peker'in de isminin yer alması nedeniyle katıldığı davada, müvekkilini temsil ediyor.

ERDOĞAN MÜŞTEKİ, SOYLU İLE PEKER AYNI LİSTEDE

Akıncı Üssü iddianamesinde, Ahmet Özçetin'in arabasında çıkan listeyle ilgili şu ifadeler yer alıyor:

"Kazan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Akıncı Hava Üssü'ndeki üssün harekat komutanı olan şüphelinin kullandığı araçta 23 Temmuz 2016 tarihte yapılan aramada A4 boyutunda zarf içerisindeki belgelerde hedef no, hedef, hangi ilde, adres, koruma var başlıklı listenin birinci sırasında Abdullah GÜL, 26. sırada Emrullah İŞLER olan isim listesi çıktığı, zarf içerisinde Abdullah GÜL, Ahmet DAVUTOĞLU, Beşir ATALAY, İbrahim KALIN, İsmail KAHRAMAN, Mustafa VARAN , Nabi AVCI, Yalçın AKDOĞAN, Süleyman SOYLU'ya ait 2 farklı adres, Numan KURTULMUŞ, Kadir TOPBAŞ, Doğu PERİNÇEK, Sedat PEKER, Veli KÜÇÜK, Berat ALBAYRAK, Fikri IŞIK, Taner YILDIZ, Ali İhsan ARSLAN, Mücahit İhsan ARSLAN, Hasan ÖLÇER, Emrullah İŞLER isimli şahısların adreslerini içerir uydudan alınmış muhtelif sayıda değişik ölçekteki uydu görüntülerinin bulunduğu bunun da şüphelinin darbe eylemi içerisinde yer alıp devletin kritik noktalarında ve üst makamlarında görev yapmış kişilerin adresleri ile bunlara ilişkin uydu fotoğraf görüntülerini alarak darbeye teşebbüs eylemi öncesi çalışma yaptığının tespit edildiği..."

İddianamenin müşteki listesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, eski Başbakan Binali Yıldırım ve eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın isimleri yer alıyor.

ERSAN BARKIN KİMDİR?

Sedat Peker'in Avukatı Ersan Barkın'ın kendi internet sitesinde yayınladığı biyografisi şöyle: 

1981 yılında Isparta’da doğdum. Kendimi Turgut Sokak 17 numaradaki iki göz odalı evimizin bulunduğu şehir olan Burdur’lu sayarım.

İlk okulu fabrikanın bahçesine kurulu Şeker İlkokulu’nda tamamladım. İlk kelimeyi öğreten Emel Kayacan öğretmenime minnet borçluyum.

Ortaokul ve liseyi Cumhuriyet Lisesi’nde bitirdim. Burdur’un “öğretmenokullu” aydınlık öğretmenlerinin üzerimdeki emeklerini ödemem olanaksız.

1999 yılında girdiğim Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2005 yılında mezun olabildim. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet’in müeyyidesi” saydığı “Ankara Hukuk”lu olmak en değerli urbamdır.

Üniversiteli arkadaşlarıma, üniversite yaşamlarını akademik donanım açısından iyi değerlendirmelerini öneririm ama buna karşın, bugün attığım her adımda yaslandığım, okuldan fazla vakit geçirdiğim Gençlik Kolları Başkanlığı, beş dönem Genel Yönetim Kurulu üyeliği, iki dönem Genel Sekreter Yardımcılığı yaptığım Atatürkçü Düşünce Derneği’nde, irfanı öğrendiğim her cumhuriyet aydınına teşekkürü borç bilirim. Yaşam ülküm olan Necip Hablemitoğlu’nu ADD sayesinde tanıdım.

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden 2010 yılında yüksek lisans derecesine hak kazandım. “Yön Dergisi Yazılarında Demokrasi Anlayışı” başlıklı tezimde Türk fikir hayatının en yoğun üretim dönemlerine karşılık gelen 1960-1971 kesitine Yön dergisi merkezinde bakmaya çalıştım.

Ankara Üniversitesi, çeşitli eğitim kurumları ve yüzü aşkın konferansta öğrenme ve paylaşma imkanı buldum. Nasıl dergisi başta olmak üzere çok sayıda dergide arkadaşlarımla bir çok yayın yaptık, yazılar yazdık.

2006 yılından bu yana Ankara Barosu’na bağlı serbest avukatlık yapıyorum. Avukatlığa duyduğum saygının ötesinde müdafiliğe tutkuyla bağlı olduğumu söyleyebilirim.

2011 yılından bu yana uzun yıllara yaslanan dostluklarla oluşturduğumuz hukuk büromuzdayız. Müvekkillerimize sunduğumuz hizmetin yanında, genç meslektaşların meslek yaşamlarına köprü olabilmenin sorumluluğunu üstlenmeye çalışıyoruz.

Türkiye Barolar Birliği ve Başkent Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Arabuluculuk Eğitimini tamamlayarak 2016’dan bu yana “arabuluculuk” yapmaya hak kazandım.

Efsane Süleyman Seba ahlakının daim olduğu Beşiktaş’ımın kongre üyesiyim ve çok kez genel kurul başkanlık divanlarında yer aldım.

Bıyıklarımın yeni terlediği günlerden bu yana yoldaşım, eşim Ziynet ile Ada ve Can isminde iki evladımız bulunmaktadır.

Belime bağladığı uçurtma ile rüzgara direnmeyi öğrettiği günlerden başlayarak mayamıza ekledikleri için kardeşim, meslektaşım Ezgi ile annemiz Fidan ve babamız Ali Barkın’a şükran borçluyuz.

Meslek ustam Av. Halil Sevinç’e ve ismini anamadığım tüm öğretmenlerime saygıyla.

ERSAN BARKIN'IN HALK TV AÇIKLAMALARI

Ersan Barkın, Sedat Peker'i organize suç örgütü lideri olarak görmediğini, aksi halde hiçbir zaman bir mafya liderinin avukatlığını yapacak biri olmadığını söyledi.

Peker'in şu anda BAE tarafından korunduğunu, yanında Türk vatandaşı çok az kişi olduğunu ifade etti. 

Peker'in paylaşımlar yaparak kendini zor durumda bırakmak istemediğini belirtti.

Peker'in pasaportu olup olmadığı, neden olmadığı konusuna da değinen Barkın, pasaportunun süresinin bittiğini, firari durumda olduğu için yenileyemediğini ifade etti.

Avukat Ersan Barkın, "Sedat Peker paylaşım yapacak mı, ne zaman paylaşım yapacak?" sorularına, "Bana sorarsa kendisi ve ailesinin güvenliği için bu paylaşımları yapmayın" derim.

 

 

Yorumlar