Erdoğan'ı duygulandıran ve sevindiren sürpriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 yıl önce bir hastanenin açılış töreninde kucağına aldığı bebeğe bugün şampiyonluk ödülü verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 yıllık AK Parti iktidarının özeti olabilecek bir sürprizle karşılaştı. Erdoğan, 17 yıl önce bir hastanenin açılış töreni esnasında kucağına aldığı bebeğe bugün şampiyonluk ödülü verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de düzenlenen Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Sporcu bursu ile vakıf üniversitelerine yerleşen 76 öğrenciyi tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Madalya kazanan gençlerimizin eğiğim-öğretim hayatlarında da aynı başarıyı yakalayacaklarına inanıyorum. Bizim çocukluğumuzda spora gereken önem verilmez, spor yapan çocuklar adeta hayta yaftası yerdi" dedi.

Programın bir bölümünde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük bir sürpriz ile karşılaştı. Erdoğan program sonunda sporcular ile hatıra fotoğrafı çektirirken,2003 yılında Rize'de açılışını yaptığı hastanede doğan Selen Gülel ile karşılaştı.

Gülel 18 yıl sonra Erdoğan'ın karşısına modern pentatlonda Türkiye birincisi ve dünya üçüncüsü milli sporcu olarak çıktı. Bu anlar ise Erdoğan'ı duygulandırırken, törene de damga vurdu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a günün anısına burs alan 76 sporcu ve öğrencinin imzaladığı forma takdim edildi.