Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'eğilme' cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi hakkında, "Katar emirinin önünde para için eğildi" şeklindeki iddialarına Twitter'dan paylaştığı bir videoyla cevap verdi.

Google Haberlere Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyaretinde çekilen bir fotoğrafını eleştirmesi üzerine başlayan tartışma sürüyor.

Erdoğan, Kııçdaroğlu’nun bu sözlerine Twitter’dan paylaştığı bir video ile yanıt verdi.

Erdoğan geçmişteki bir mitinginde yaptığı konuşmanın kesitini paylaştığı videoda, “Kardeşlerim biz rükuda Allah’ın huzurunda eğiliriz, başka hiçbir gücün önünde eğilmedik, eğilmeyiz bunu böyle bileseniz” ifadelerini kullanıyor.

Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı ziyaret eti. Saat 11.00'de başlayan ikili görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Babacan ortak basın toplantısı düzenlemişti.

Kılıçdaroğlu toplantıda "Bakın bugün bir fotoğraf var. Erdoğan'ın onun önünde nasıl eğildiğini görüyorsunuz. Niye eğiliyor? Para için. Bu benim ağrıyor gidiyor" demişti.

Kılıçdaroğlu’nun bir fotoğraftan yola çıkarak söylediği “Erdoğan para için eğiliyor” ifadeleri tartışma yarattı, AK Parti video paylaştı, tepki gösterdi
CHP liderinin bu sözlerine AK Partili isimler tarafından tepki gelmişti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, fotoğrafın videosunu sosyal medya hesabından paylaşarak, "Dostlarınızla birlikte saldırdığınız Lider, Dünya 5’ten büyüktür diyerek bölgesel ve küresel dik duruşun sembolü" ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise Kılıçdaroğlu'nu kınamış ve “Kılıçdaroğlu’nun yaptığı muhalefet değildir” demişti.

 

Yorumlar