Erdoğan'dan İdlib mesajı: Bedelini çok ağır ödeyecekler

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Yaşayan İnsan Hazineleri Ödül Töreni"nde konuşan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'de TSK'ya saldıran Esed rejimine karşı atılacak adımları yarın açıklayacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek "Yaşayan İnsan Hazineleri Ödül Töreni"ne katıldı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından bazı satır başları...

Rabbim şehitlerimizi cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin. Sevgili habibine komşu eylesin. Şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimizin her bir ferdine de sabırlar diliyorum. Yarınki grup toplantısında Suriye meselesini ve bundan sonra atacağımız adımları; nitekim dün atmış olduğumuz üst düzey toplantıda gerekli karşı cevapları en güçlü düzeyde Suriye tarafına verdik.

Yarınki AK Parti Grup toplantısında İdlib'deki saldırı sonrası atılacak adımları açıklayacağım. Bunlar, bizim Mehmetlerimize saldırdıkça bedelini çok ama çok ağır ödeyecekler. Özellikle İdlib'de misliyle belalarını buldular. Ama yetmez, daha devam edecek.

5 ŞEHİT 5 ASKER YARALI

İdlib'in Teftanaz kasabasındaki askerlerimize yönelik Suriye rejiminin topçu atışı sonucu 5 asker şehit olmuş, 5 asker de yaralanmıştı. Milli Savunma Bakanlığı, saldırı sonrası tespit edilen hedeflerin ateş altına alındığını açıklamıştı. TSK tarafından yapılan misillemede 101 Esed askerinin öldürüldüğü ve 1 helikopter ile tank ve topların imha edildiği ifade edilmişti. 

Bugün ise muhalifler tarafından İdlib'de Esed rejimine ait bir helikopter düşürülmüştü.

Yorumlar