Erdoğan'dan Albayrak'la ilgili ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berat Albayrak'ın istifasıyla ilgili ilk kez yorumlarda bulundu

Google Haberlere Abone ol
Erdoğan'dan Albayrak'la ilgili ilk yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak'ın görevinden istifasıyla ilgili ilk kez değerlendirmelerde bulundu. 

AK Parti Grup Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "kendisine teşekkür ediyorum" dedi. 

Erdoğan, Albayrak'ın şu ana kadar yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını belirterek teşekkürlerini sunduğunu söyledi.

Erdoğan, Albayrak'ın sağlık sorunları nedeniyle istifasını istediğini, onun yerine Lütfi Elvan'ı atadıklarını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında şunları söyledi: 

"(Berat Albayrak) Kendisi, sağlık sorunları sebebiyle vazifesinden affını istedi. Biz de bu talebi kabul ederek, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yerine Lütfi Elvan arkadaşımızı atamış olduk. Yeni Hazine ve Maliye Bakanımıza görevinde başarılar diliyorum. Rabbim mahcup etmesin."

"Kabine değişikliği veya bakanlıkların yapısının tadil edileceği yönündeki spekülasyonlar, içi boş, tamamen masa başında uydurulan haberler"

"Yeni yönetim sistemimizde değişim gerekiyorsa bunun yerini ve zamanını milletin yetki verdiği Cumhurbaşkanı belirler."

"Biz harekete geçmek için şuraya veya buraya, şuna veya buna değil, sadece millete bakarız. Milletimizden işareti aldığımızda da hiç tereddüt etmeden gereğini yerine getiririz. Bunun dışındaki her türlü haber, dedikodu, söylenti, lafügüzaftan ibarettir ve bu millete de ihanettir."

Dünyanın en güçlü ve zengin ülkelerinin dahi bir sonbahar yaprağı gibi savrulduğu böyle bir dönemde, Türkiye'nin maslahata uygun tedbirlerle yoluna devam etmesi gayet tabiidir. Bunun için yaşadığımız kritik dönemin ruhuna uygun şekilde, gerekiyorsa devlet ve millet olarak fedakarlık yapmaktan, acı da olsa doğru reçeteleri uygulamaktan kaçınmayacağız."

"Ekonomi politikalarımızı fiyat istikrarı, finansal istikrar ve makroekonomik istikrar olmak üzere üç sacayağı üzerinde inşa ederek hedeflerimize ulaştıracağız. Bunun için uzun vadeli tasarruflar ve yatırımlar açısından elverişli bir ortam hazırlıyoruz."

"Ekonomide, nitelikli istihdam oluşturan, enflasyona ve cari açığa yol açmayan, ağırlıklı olarak yurt içi tasarruflar ve doğrudan uluslararası yatırımlarla finanse edilen bir büyüme yapısı oluşturuyoruz."

 

Yorumlar