Erdoğan'ın Külliye'de CHP'li isimle görüştüğü iddialarıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li bir isimle bir araya geldiği iddialarına ilişkin açıklama yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun "İddialar gerçek dışı" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın dün köşe yazısında kaleme aldığı, CHP'li bir ismin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü, Erdoğan'ın bu şahsa "Türkiye'nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir" şeklindeki iddialara ilişkin açıklama yaptı.

"HAYAL ÜRÜNÜDÜR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li bir isimle görüşme yaptığını yalanlayan Altun, Erdoğan'ın sözde görüştüğü bu şahsa "CHP genel başkanı olman gerekir" şeklindeki ifadelerin hayal ürünü olduğunu belirtti.

Altun, Sözcü yazarı Rahmi Turan tarafından gazetedeki köşe yazısında mesnetsiz şekilde ortaya atılan, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğü ve aralarında bu kişinin CHP genel başkanı olması yönünde bir diyalog geçtiği" şeklindeki iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti.

BÖYLE BİR GÖRÜŞME OLMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ne de başka bir yerde böyle bir görüşmesi olmadığının altını çizen Altun, söz konusu köşe yazısında geçtiği gibi bir diyalogun gerçekleşmediğini kaydetti. Turan'ın ifadelerini hayal ürünü olarak ifade eden Altun, "Yaklaşık 43 yıllık siyasi hayatında Sayın Cumhurbaşkanımızın herhangi bir siyasi partinin dizayn edilmesine yönelik adım atması ya da iç işlerine müdahale etmesi hiçbir zaman söz konusu olmamıştır. Bunu da en iyi hakem olan milletimiz çok iyi bilmektedir" açıklamasında bulundu.

Altun, "Terörle mücadelede böylesine kritik günler yaşanırken, diplomasi ve dış politikada elde edilen başarıların sürmesi için tüm dikkatimizi ülkemizin geleceği üzerinde toplamışken, kamuoyunu siyasi magazin haberleriyle meşgul etmenin, kendi siyasi ikbalini korumaya çalışan çevrelere fayda sağlamayacağını da belirtmek isteriz" dedi.

Altun sözlerini şöyle sürdürdü: "Söz konusu haberleri gerçek kabul edip, bunun üzerine daha fazla gerçek dışı ifadelerle siyaset iklimini zehirlemeye çalışan kimi siyasetçilerin yaptıkları açıklamaları da kaygıyla izliyor, kendi siyasi hesap ve çıkarlarını korumak namına yaptıkları bu iftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz."

Yorumlar