Erdoğan: Diktatör görmek isteyen oraya baksın

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. CHP'deki istifalara değinen Erdoğan, "Diktatör görmek isteyen, bir gecede 15 vekil istifa ettirenlere baksın" ifadesini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bu toplantımızı erken seçim kararından çok önce düzenli olarak yaptığımız buluşmalardan biri olarak kaydetmiştik.

Bizim siyaset anlayışımızda ortak akıl, demokrasi ve her türlü görüşe açık olma vardır.

"Diktatör görmek isteyen oraya baksın"

Siz bakmayın bazılarının AK Parti'yi tek adamlıkla suçlamasına. 15 milletvekili, bunları sen seçmedin millet seçti. Bunları ağlatarak kabul edemeyeceği bir yere ihraç edip gönderiyorsun. Böyle bir anlayış olabilir mi ya? Ama diktatörler bunu yapar. Milletimiz bunu gördüğü için 15 yıldır yönetimi AK Parti'den başkasına vermiyor. 7 Haziran'da ufak bir kararsızlık yaşandı. Bunun faturasını da gördük.

"2015'te yaşanan 2 seçim sistemin zafiyetini gösterdi"

Değerli arkadaşlar 24 Haziran seçimleri durduk yere çıkmış değildir. Türkiye gerçekten buralara hayatim gelişmelerin ardından ulaşmıştır. 2015 yılında ardı ardına yaşanan 2 seçim sistemin zafiyetini milletimizin önüne serdi.

Henüz hükümet kurmayı bile becerememiş olanların ülkenin sosyal ve ekonomik dinamiklerine nasıl saldırdıklarını gördük.

7 Haziran'dan yaklaşık 4 ay sonra milletimiz yeniden işi ehline vermiştir.

Milletimiz 15 Temmuz darbe girişimini püskürtürken bize de çok önemli mesajlar verdi. 16 Nisan oylamasıyla yeni yönetim sistemine geçme isteğimiz milletimizce de onaylanmıştır.

"Kuru sıkı çıkışları ciddiye almadık"

Milletimizin karşısına gizli kapaklı değil, şeffaf şekilde ittifak imkanı da sağlıyor. Biz milletimizin gözü önünde ittifak yaparken, onlar kapalı kapılar ardında bu kirli süreci yönettiler.

Anamuhalefetin hadi seçime gidelim kuru sıkı çıkışlarını biz ciddiye almıyorduk. Ama MHP'nin çağrısı ülkede üzerinde önemle durmamız gereken bir iklimin oluşmasına yol açtı.

"Hodri meydan, çık"

Cumhurbaşkanı ve hükümet olarak milletimizden aldığımız yetkiyle 1.5 yıl daha kullanacak süremiz vardı. Ama derdimiz koltuk değil, hodri meydan mı diyorsunuz? Hodri meydan, çık.

Bizim milletimize seçimleri zamanında yapma sözümüz var. Ama yapamamak da bu sistemden kaynaklanıyor. İdealimiz seçimi zamanında yapmak, ama şartlar bizi erken seçim çağrısını karşılıksız bırakamayacağımız bir noktaya getirdi. Bu gündemi Türkiye'nin önünden süratle karşılık verdik.

AK Parti seçimden seçime milleti hatırlayan bir parti asla olmamıştır.

"Dalavere yapanları milletimiz gayet iyi görüyor"

15 Temmuz'da sokaklarda, 7 Ağustos'ta Yenikapı ruhunda, 16 Nisan'da referandumda ortaya koyduğumuz kararlılığı şimdi 24 Haziran'da yine ortaya koyacağız.

İsimlerini açıklamaya gerek olmayanların son 1 haftadır yaptıkları ortada. Benim milletim bunu görüyor.

Hikmetini kendilerinden başka kimsenin çözemediği dalaverelere imza atanların gündeminin ne olduğunu benim milletim biliyor.

"Asıl önemli olan AK Parti olarak bizim yapacaklarımız"

Hiç önemli değil bunlar, asıl önemli olan bizim milletimize ne diyeceğimizdir. Biz AK Parti olarak kendi takvimimizi belirledik.

Yaşanan gelişmeler, 24 Haziran seçimlerinin büyük bir mücadeleyle geçeceğine işaret ediyor. Siyasetteki varlık gayesi ülkemize zarar verecek gruplarla, yerli ve milli grupların arasında geçecektir.

Türkiye'yi bölücü terör örgütünü kullanarak çukurlara gömmek istediler, başaramadılar. FETÖ ile yüzlerce vatandaşımızın kanını dökerek teslim almak istediler, başaramadılar. Güney sınırımızdan bir terör örgütü ile bizi zora düşürmek istediler, yaptığımız hamlelerle yine boşa düştüler.

"Muhalefetin Soros'ları çoktur. Gün ola harman ola..."

Elleri ayakları dolandığına göre, şimdi tüm ümitlerini 24 Haziran seçimlerine odaklandılar.

Muhalefetin Soros'ları çoktur. Bunların kim olduklarını iyi biliyoruz. Gün ola harman ola... Tüm güçlerini Türkiye'yi yönetmeye değil, şahsıma ve AK Parti'ye olan husumetleri için sarf ediyorlar. Buradan ilan ediyorum, yine başaramayacaksınız.

Hangi kumpası kurarlarsa kursunlar, en büyük tezgah Rabbimin onlar üzerinde kurduğu tezgahtır.

"Senden daha uygun aday mı var?"

Ana muhalefetin başındaki zat Cumhurbaşkanı tanımı yapıyor. Buna senden daha iyi uyan olur mu? Gel aday ol. Niye aday olmadın. Yumuşaksın. Bulamadın mı bir tane, senden bir tane daha yok. Sen de her numara var, akşam başka, sabah başkasın. SSK'yı ne hale getirdiğini bilmeyen yok.

Asabiyet, sinirlilikse sen de var. Bütün partililerini kovup dışarı atabiliyorsun, çok yumuşaksın. Herhalde bir tane bulacaksın. Cumhurbaşkanı olduğunda bu kişi ne söyleyecek, bunu düşünseler belki daha çok yol katedecekler. Bunlar öyle bir vizyona kesinlikle sahip değil. Bir kişinin önünü kesmek için siyaset yaparsanız, millet de size cevabınızı verir.

Biz Türkiye'yi 3.5 kat büyüttük, senin çıkardığın aday ne diyecek? 'Şu kadar büyüttüm mü, büyüteceğim mi?' diyecek. Cumhurbaşkanlığım döneminde şu andaki durumumuzun 2 kat daha üzerine koyacağız. Biz yaptıklarımızı konuşuyoruz, senin çıkardığın aday neyi konuşacak? Senin gibi kuru kuru vaatlerde bulunacak."

"Yürüyeceksin, Kemal yürüyecek arkandan"

Milletime sesleniyorum, bunlar eğitim, sağlıkla ilgili ne diyecekler? Kılıçdaroğlu'nun çökerttiği SSK'yı mı anlatacak. Bunlar ulaşımda, tarımda ne yaptık diyecekler. Adalette, enerji de ne yaptık diyecekler. Yaptıkları bir şey yok ki, yaptık desinler.

Ana muhalefetin başındakine kalsa Gabar'a, Cudi'ye, Tendürek'e gitme, Kandil'e gitme. Bunlar öyle yaptılar zaten. Fırat Kalkanı'nda, Afrin'de ne işin var. Biz Hatay'a gittik, o da gitti. Neden biz gittik diye. Aklıma bir şey geldi şimdi; 'Yürüyeceksin Kemal yürüyecek arkandan.'

Bizim gibi Reyhanlı'ya gitmedi ama olsun. Bay Kemal ülkemize gelen Suriyelilere burayı dar etti ya. 'Biz gelir gelmez bunları geri göndereceğiz' dedi. Bunlar da vicdan yok, ensar duygusu yok. Bunların karakterinde de bu var.

Yorumlar

ihsan chp de dediğim dedik çaldığım düdük diyen kemal diktatör değilde nedir