Erdal Erdoğan neden saldırıya uğradı, Erdal Erdoğan kimdir, nerelidir?

Erdal Erdoğan neden saldırıya uğradı, saldıranlar kim, saldırının sebebi nedir, Erdal Erdoğan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Google Haberlere Abone ol

Erdal Erdoğan neden saldırıya uğradı, saldıranlar kim, saldırının sebebi nedir, Erdal Erdoğan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Gaziantep'te yaşayan yerel sanatçı yerel sanatçı Erdal Erdoğan, gittiği bir düğünde saldırıya uğradı.

Tekmeli saldırının nedeninin istek parçadan olduğu iddia edildi. Düğünün 57 dakikalık tüm kayıtlarında birçok Kürtçe şarkı ve halayın seslendirildiği görüldü.

Sosyal medyada Güneydoğu’da tanınan yerel sanatçılardan Erdal Erdoğan’a yapılan tekmeli saldırı çok konuşuldu. Gaziantep’te düzenlenen bir düğün sırasında düzenlenen saldırıda aynı zamanda Kürt olan Erdoğan’ın yüzüne aniden tekmeli saldırı gerçekleştirilmesi ırkçı saldırı olarak yorumlanmıştı.

Ancak düğünün 57 dakikalık tüm kayıtlarında düğünün de Kürt geleneklerine göre düzenlendiği ve birçok Kürtçe şarkı ve halayın seslendirildiği görüldü.

Saldırının ise istek parça üzerine çıktığı anlaşıldı. Düğünde istediklerinin çalınmamasına sinirlenen birkaç kişi sanatçıya tekmeyle saldırarak bağlamasını kırdı. O görüntüler sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı.

ERDAL ERDOĞAN KİMDİR?

Yerel şarkıcı Erdal Erdoğan, sahne almak için gittiği düğünde saldırıya uğradı. İstek bir şarkıdan dolayı çıkan tartışmada sanatçının yüzüne tekme atıldığı anlar da anbean kameraya yansıdı.

Müzisyen Erdal Erdoğan 'Ne Güzel Şey Seni Sevmek' albümü ile tanınıyor. Müzisyen Erdal Erdoğan genellikle Güneydoğu bölgesine ait şarkıları seslendirmektedir. Youtube'da en beğenilen parçaları arasında "Halebi 2021" şarkısı geliyor. Erdal Erdoğan geçtiğimiz yıllarda Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmış ve bateri performansı sergilemişti. Doğum tarihi ve doğum yeri hakkında bilgi bulunmayan Erdal Erdoğan'ın Youtube'da 319 bin abonesi bulunmaktadır.

Güneydoğu bölgesine ait şarkıları seslendirerek adını duyuran şarkıcı Erdal Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir düğünde sahne aldı. Güzel başlayan davetin ilerleyen dakikalarca istek bir şarkıdan dolayı tartışma çıktı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Erdal Erdoğan'ın ırkçı bir saldırıya uğradığı yönündeki iddialara valilikten açıklama geldi.

Açıklamada, yaşanan tartışmanın istek parçanın hemen çalınmaması nedeniyle yaşandığı belirtilerek ırkçı saldırı iddiaları yalanlandı.


 

Yorumlar