Erbil Aşkan kimdir, nerelidir?

Erbil Aşkan'ın kim ve nereli olduğu soruları son dönemlerde iş dünyasında merakla araştırılıyor.

Google Haberlere Abone ol
Erbil Aşkan kimdir, nerelidir?

Erbil Aşkan kimdir, nerelidir, ne iş yapıyor soruları merakla soruluyor. Bonna Personel ile iş dünyasında bilinen Aşkan hakkında merak edilen bilgilerden bazılarını sizler için derledik. 

ERBİL AŞKAN KİMDİR?

Erbil Aşkan, Bonna Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. 

Lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde tamamladı. 

1999 yılında Kar Porselen firmasına katılımıyla; şirketin kurumsallaşması yönünde girişimci, üretim ve yönetim anlamında yenilikçi bir anlayış geliştirdi.

Gelişen bu yapıyı sürekli iyileştirme yaklaşımı ile sürdürmektedir.

Firmanın Fine Porselen üretimi ve HoReCa sektörüne “Bonna” markası ile katılımını sağladı.

Kar Porselen’in tüm yönetsel süreçlerine liderlik etmektedir.

ERBİL AŞKAN BONNA PORSELEN HİKAYESİNİ ŞÖYLE ANLATMIŞTI:

Hikâyemiz 1983 yılında küçük bir atölyede seramik üretimiyle sektöre adım atan Kar Porselen ile başladı. 80’li ve 90’lı yıllarda alışılagelmiş seramik ev eşyası anlayışına yeni bir soluk kazandırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürdük. 2002 yılında Kocaeli - Çayırova tesisimize taşındık ve porselen üretim hacmimizi geliştirdik. 2012’de normal porselenden çok daha ince, zarif ve dayanıklı olan ‘Fine China Porselen’ üretimine geçerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Ürünlerimizle sektörümüze kazandırdığımız diğer ilkler, sır altı el dekor tekniği, ilk kare form ve dijital dekorlama olarak sıralanabilir.

Sektörde 30 yılı aşkın deneyimi olan Kar Porselen’in çatısı altında faaliyet gösteren Bonna olarak, bugün 6 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. 2022 yılı sonuna kadar 100 pazara ulaşmayı hedefliyoruz. Ağırlıklı olarak Avrupa, Rusya, Latin Amerika’ya ürün ihracatımız var. 20 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 95 bin metrekarelik alana kurulu Bilecik - Pazaryeri fabrikamız ve 10 bin metrekare kapalı alana sahip Çayırova fabrikamızda toplamda 900’ün üzerinde istihdam yaratıyoruz. 30 milyon parça ürünü sektöre sunuyoruz. Bu yıl, global ölçekte son derece prestijli bir kuruluş olan, yeryüzünün en değerli yaşam alanları ile canlı türlerini koruyarak dünyada olumlu yönde bir değişim yaratmayı hedefleyen, ortak bir vizyonu paylaştığımız WWF Türkiye ile bir araya gelerek Yaban Hayatı özelinde çok değerli bir iş birliğine imza attık. Yaşamı tehdit altında olan Alageyik, Turna, Su Aygırı, Siyah Gergedan, Mavi Balina türlerinin doğada bıraktığı kuyruk ve ayak izlerinden Prints by Bonna koleksiyonumuzu tasarladık. Yine çatal, kaşık, bıçak koleksiyonumuzu bu sene hayata geçirdik. Bu koleksiyonumuzda sektörde 40 yıllık deneyimi ile pek çok büyük markaya tasarımlar yapmış ünlü İngiliz Tasarımcı Nick Holland ile çalıştık.

Yorumlar