Engelli öğretmen atamaları başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın engelli öğretmen atamaları yarın itibariyle başlıyor. Peki, engelli öğretmen atamalarında aranan şartlar nelerdir?

Google Haberlere Abone ol

Engelli öğretmen adaylarının merakla bekledikleri gün geldi. Buna göre engelli öğretmen olmak isteyenler başvurularını yapmaya başlıyor. Başvuruları alınan öğretmenler arasından gerekli şartları taşıyanların ataması yapılacak. Atama yapılacak engelli öğretmen sayısı ise 750 olarak belirlendi. Engelli öğretmen adaylarının en çok cevabını merak ettiği soruysa, "atamalar ne zaman yapılacak?" oldu.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 750 engelli öğretmen ataması için başvurular yarından itibaren 7 Şubat'a kadar alınacak. 

MEB'in internet sitesinde yer alan duyuruya göre, engelli öğretmen ataması başvuruları için "http://mebbis.meb.gov.tr" veya "http://personel.meb.gov.tr" adreslerinde yer alan başvuru formu doldurulacak. Başvurular, adayların belirleyeceği bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından onaylanacak.  

Başvurular, şahsen veya noter aracılığıyla vekalet verilen kişiler vasıtasıyla yapılabilecek.

Adaylar, tercihlerine açılan il milli eğitim müdürlükleri içerisinden en fazla 10 tercihte bulunabilecek. 

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

750 engelli öğretmen ataması için başvurular yarından itibaren 7 Şubat'a kadar alınacak ve 11 Şubat'ta atamalar yapılacak. 

Yorumlar