Engelli milli judocuya altın hediye edildi

- Erzurum Valisi Azizoğlu, Samsun'daki 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda ferdi ve kata takım müsabakalarında altın madalya kazanan milli judocu Erkan Esenboğa'yı makamında kabul etti

Google Haberlere Abone ol
Engelli milli judocuya altın hediye edildi


ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Samsun'daki 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda ferdi ve kata takım müsabakalarında altın madalya kazanan milli judocu Erkan Esenboğa'ya altın hediye etti.

Esenboğa, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Vali Azizoğlu'nu makamında ziyaret etti. Taşkesenligil'in milli sporcunun hayat hikayesini anlattığı ziyarette, Azizoğlu şampiyon judocuyu Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.

Azizoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Erzurum'un spordaki başarısı bizleri gururlandırıyor. Özellikle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Destanının akabinde judoda ilimize ve ülkemize gelen bu olimpiyat şampiyonluğu bizim için bir övünç kaynağıdır. Sporcumuzu ve antrenörümüzü kutluyorum. İnşallah bu başarılar artarak devam edecek." diye konuştu.

Ziyarette Erkan Esenboğa, kazandığı iki madalyayı çocuklarına, 15 Temmuz şehitleri ve gazilerine armağan ettiğini söyledi.

Yorumlar