"En hazır şekilde çeyrek finale çıkacağız"

- A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Ene: "Avrupa Şampiyonası'nda grup liderliğini ve çeyrek finali ilk iki maçta garantilememiz çok iyi oldu" - "Tek düşündüğümüz ve kilitlendiğimiz şey çeyrek final maçı" - "(THY'nin Babalar Günü sürprizi) Kızlarımız babalarını karşılarında gördükleri zaman inanılmaz duygusal anlar yaşadı. Çok keyif aldılar" - Milli basketbolcu Bahar Çağlar: "İlk başta Dünya Şampiyonası'na katılmayı garantileyip, daha sonra madalya için mücadele edeceğiz"

Google Haberlere Abone ol
"En hazır şekilde çeyrek finale çıkacağız"


HRADEC KRALOVE (AA) - ERKAN TİRYAKİ - A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Zeynep Gül Ene, 2017 Avrupa Şampiyonası'nda ilk iki maç sonunda grup liderliğini ve çeyrek finali garantilemelerinin dinlenme açısından çok iyi bir sonuç olduğunu söyledi.

Zeynep Gül Ene, Avrupa Şampiyonası için bulundukları Hradec Kralove'deki milli takımın kamp yaptığı otelde, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

B Grubu'ndaki ilk iki maçta Slovakya ve İtalya'yı yenip, lider olarak çeyrek finale çıkmayı garantilediklerini hatırlatan Ene, "Avrupa Şampiyonası'nda grup liderliğini ve çeyrek finali ilk iki maçta garantilememiz çok iyi oldu. Üst üste bu seviyede maç oynamak çok kolay değil. İki maçta garantileyip, rahatlamak istiyorduk. Hem dinlenmek hem de muhtemel rakiplerimizi analiz etmek için bu 4 gün gerçekten çok iyi olacak. En hazır şekilde çeyrek finale çıkacağız." ifadelerini kullandı.

Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ve bunun sonucunu şampiyonada aldıklarını vurgulayan Ene, "Bu takıma ilk günden beri çok inanıyorduk. Hazırlık maçlarından itibaren kademe kademe yukarı giden bir oyun çizgisini gördük. Buraya çok hazır geldik. Her şeyden önce üstüne basa basa söylemek istiyorum ki federasyon başkanımızdan malzemecimize kadar inanılmaz güzel bir takımız. Şu ana kadar gelen başarının en önemli anahtarı bu. Çok şükür bugün bu mutluluğu yaşıyoruz. Ülkemize bu gurur yaşatmak da bizi ayrıca sevindiriyor." diye konuştu.


- "Çeyrek finale kilitlendik"


Zeynep Gül Ene, 22 Haziran Perşembe günü oynayacakları çeyrek final maçına kilitlendiklerini ancak yarın Belarus'a karşı gruptaki son maçı da önemsedikleri dile getirdi.

Belarus karşısında formalite maçına çıkacaklarını aktaran Milli Takım Menajeri, "Biz yarın ki maçı da çok iyi oynamalıyız. Sonuçta biz Türk Milli Takımı'yız ve Türkiye'yi temsil ediyoruz. Tek düşündüğümüz ve kilitlendiğimiz şey çeyrek final maçı. Şu anda rakibimiz belli değil. Muhtemel rakiplerimizi de yarın belli olacak. Son 35 yılda her jenerasyon bayrağımızı bir yukarı taşıdı. Çeyrek finali geçtikten sonra finale kadar yolumuzun açık olduğunu düşünüyorum. Yine de bunları konuşmak için şu an erken diye düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.


- Babalar Günü sürprizi


Zeynep Gül Ene, Türk Hava Yolları (THY) ile federasyonun Babalar Günü nedeniyle Milli Takım için hazırladığı sürprizin çok yankı uyandırdığını anlattı.

Babalar Günü dolayısıyla hazırlanan ve dün paylaşılan sürpriz videosunun herkesi çok duygulandırdığını aktaran Ene, şunları kaydetti:

"THY'nin gerçekten çok keyifli bir projesiydi. Bunun için büyük bir ekip çalıştı. Kızlara sürpriz olması için çok uğraştık. Spora çok emek vermiş rahmetli babam (Gündüz Tekin Onay), sevgili eşim (Orhun Ene) ve kardeşim (Güntekin Onay) başta olmak üzere tüm babaların Babalar Günü'nü kutlarım. Babalar Günü'nde burada oyuncularımız babalarından, ekipteki babalar da çocuklarından uzak. Sporun içinde yer almanın güzellikleri olduğu gibi böyle cilveleri de var. Çok güzel bir projeydi başından sonuna kadar. Kızlarımız babalarını karşılarında gördükleri zaman inanılmaz duygusal anlar yaşadı. Çok keyif aldılar. Sadece THY değil, aslında bütün sponsorlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Takım olmak, 'aile' olmak demek. Biz kocaman bir aileyiz. Bizi izleyenlerin desteğini sevgisini buradan hissediyoruz."

Türk halkının desteğini her mecrada hissettiklerinin altını çizen A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri, "Türk halkına desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Her mecrada bize destek olduklarını görüyoruz. Kadın basketbolunda başarı gün geçtikçe artıyor. Tabii bizim biraz tanınırlılık eksiğimiz var. Bize her zaman inansınlar, güvensinler. Bu işte her zaman iyi gün yok, mağlubiyet de olabilir, olacak da. Bu kızlara güvensinler. Biz her maçta son topa kadar sonuç ne olursa olsun Türk bayrağını yukarıda tutmak için mücadele edeceğiz." şeklinde konuştu.

Ene, son olarak dün İtalya karşısında 29 sayı, 21 ribauntluk bir performans ortaya koyan Quanitra Hollingsvorth'le ilgili, "Her şeyden önce inanılmaz bir karakter. Tam bir takım oyuncusu. Hiçbir şekilde kendine bir pay çıkarmayan bir oyuncu. Bulunduğu her ortamda takıma büyük bir katkısı var. Müthiş bir sezon geçirdi, çok formdaydı. Sezon içinde burada göstereceği performansın sinyallerini veriyordu. İnşallah çeyrek finali geçip devam ederiz." diyerek sözlerini tamamladı.- Bahar Çağlar: "Hedefimiz her zaman yüksekler"


A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın tecrübeli oyuncusu Bahar Çağlar, çeyrek finale çıktıkları için mutlu olduklarını ve madalya için mücadele edeceklerini belirtti.

Şampiyonaya çok iyi bir başlangıç yaptıklarını anlatan 28 yaşındaki oyuncu, şunları kaydetti:

"İtalya maçında hücum anlamında sıkıntılar yaşadık ama kazanmasını bildik. Grup liderliğini ve çeyrek finali garantiledi. Bizim hedefimiz her zaman yüksekler. Öncelikle Dünya Şampiyonası'nı garantilemeliyiz. Adım adım yolumuza devam ediyoruz. İlk başta Dünya Şampiyonası'na katılmayı garantileyip, daha sonra madalya için mücadele edeceğiz. İnşallah bunu da gerçekleştiririz."

Bahar, ABD asıllı milli oyuncu Quanitra Hollingsworth'ün de performansını değerlendirerek, "Soyunma odasında dün de bunu konuştuk. Gerçekten çok iyi oynadı. Kısalarımız da onu çok iyi kullandı. Skor anlamında büyük bir destek aldık." ifadelerini kullandı.

Yorumlar