En Büyük Şaban'daki çiçekçi kız kim?

En Büyük Şaban'daki çiçekçi kız kim, kim oynuyor, gerçek adı nedir?

Google Haberlere Abone ol

En Büyük Şaban filminde görme engelli çiçekçi kız kim, kim oynuyor, gerçek adı nedir?

Başrolünde Kemal Sunal'ın oynadığı 1984 yapımı "En Büyük Şaban" filminde, Şaban'ın memleketinden İstanbul'a amcasının oğlunu araması için gelir. Amacı ise köyde sattığı tarladan elde ettiği parayla kısa yoldan köşeyi dönmektir.

En Büyük Şaban'daki çiçekçi kız kim?
En Büyük Şaban'daki çiçekçi kız kim?

 

Otobüsten inmesiyle tokatlanması bir olur. Uyanık bir adam, Şaban'ın cebindeki 140.000 lirayı görür ve Şaban'a Boğaziçi Köprüsü'nün kendisinin olduğunu söyler, sonra da Boğaziçi Köprüsü'nü ona satarak Şaban'ı dolandırır ve parasını ele geçirir. Şaban da parasız kalır.

En Büyük Şaban'daki çiçekçi kız kim?
En Büyük Şaban'daki çiçekçi kız kim?

 

Sonra Şaban adamı aramaya koyulurken kendisini asmaya çalışan başka bir adam görür ve onu kurtarır. O saatten sonra can ciğer dost olurlar; fakat kurtardığı adam Faik Bey'de bir sorun vardır. İçkici olan bu adam ayılınca hiçbir şeyi hatırlamamaktadır ve de Şaban'la da hep sarhoş anında dost olur.

Ayılınca hiçbir şey hatırlamaz. Ayrıca sarhoşken kendisini kurtardığı için Şaban'ı evine de almıştır. Ayılınca Şaban'ı hatırlamaz. Ayrıca Faik'in evinin uşağı Kamil, Şaban'dan hoşlanmamıştır. Faik ayılınca Kamil, Şaban'ı evden kovar.

Şaban, o sırada çiçek satan kör bir kıza aşık olur ve onu kurtarmak için çabalamaya başlar.

Film Charlie Chaplin'in Şehir Işıkları filminden uyarlanmıştır.

Filmde çiçekçi kızı yani Hülya karakterini Nilgün Bubikoğlu canlandırır. Seslendiren ise Tijen Par'dır.


 

Yorumlar