Emrah Doğru kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Emrah Doğru kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır ve neden gündeme geldi, ne ile suçlanıyor? işte Habertürk ve Sezgin Baran Korkmaz iddialarından sonra gündeme gelen Emrah Doğru ismi hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Emrah Doğru kimdir, nerelidir soruları, kara para aklama suçlamasıyla hakkında dava açıldıktan sonra yurt dışına kaçan ve burada yakalanarak tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili iddialar üzerine gündeme gelen sorular oldu. 

Emrah Doğru kimdir
Emrah Doğru, Sezgin Baran Korkmaz ile birlikte.

 

İddiaya göre; Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği iddia edilen Habertürk sunucusu Veyis Ateş'in ardından Habertürk’te yeni bir SBK krizi patlak verdi.

Hem Türkiye hem ABD tarafından 'kara para aklama' ve 'dolandırıcılık' suçlarından aranan SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın Habertürk'teki birtakım irtibatlarını Emrah Doğru üzerinden sağladığı ve kardeşinin SBK’nın yalısında çalışan bir personel olduğu iddia edildi.

Haberalternatif.com'da yer alan Celal Eren Çelik imzalı habere göre; aynı zamanda İnsanlık Dergisi'nde genel yayın yönetmenliği yapan Habertürk muhabiri Emrah Doğru, Sezgin Baran Korkmaz'la röportajlar yapıyordu. Bu dergide Korkmaz'a "Yılın İyi İnsanı" ödülü verilmişti.

İddiaların ayyuka çıkmasının ardından, Medyaradar’ın edindiği son bilgiye göre; Emrah Doğru’nun Habertürk yönetimi tarafından istifası istendi.

Ortaya çıkan bu bilgiler üzerine Emrah Doğru ile yolların ayrıldığı belirtiliyor…

EMRAH DOĞRU KİMDİR?

Emrah Doğru biyografisi şöyle: 

Emrah Doğru 1987 yılında Muş’ta doğdu.

2010 yılında TRT’de göreve başladı.

8 yıl burada haber muhabirliği yaptı.

Pek çok sivil toplum kuruluşu tarafından ödüle layık görüldü.

2019 yılında uzun süre üzerinde çalıştığı "Boşanma" adlı kitabını, 2020 yılında ise “Biz Olabilmek” adlı kitabını çıkardı.

Bugüne kadar pek çok şehirde sosyal sorumluluk projelerine imza attı.

2018 yılından bu yana kurucusu olduğu İnsanlık Dergisi'nin Genel Yayın yönetmenliğini üstlenen Doğru, Habertürk'te haber muhabiri olarak görev yapmaktadır.

Yorumlar