Emel Yıldırım şehit babasını anlatırken ağladı

Emel Yıldırım şehit düşen babasını canlı yayında anlatırken göz yaşlarını tutamadı.

Google Haberlere Abone ol
Emel Yıldırım şehit babasını anlatırken ağladı

Emel Yıldırım'ın şehit çocuğu olduğunu magazin dünyasında birçok insan bilmez. Yıldırım, bugün katıldığı bir magazin programında şehit düşen babasını anlatırken göz yaşlarını tutamadı.

Gökay Kalaycıoğlu ile 360 Derece programına konuk olan güzel oyuncu Emel Yıldırım, 6 yaşındayken babasının şehit olduğunu ifade etti.

Gözyaşlarına hakim olamayan Yıldırım, "Şehitlik çok güzel bir mertebe ama bana acısı çok büyüktü. O yaşta babamın tabutunu gördüğüm için travma oldu ve cenazelere katılamam" şeklinde konuştu.

Emel Yıldırım şehit babasını anlatırken ağladı
Emel Yıldırım şehit babasını anlatırken ağladı

 

1993 Türkiye 2. Güzeli ve oyuncu Emel Yıldırım, 360 TV ekranlarında yayınlanan Gökay Kalaycıoğlu ile 360 Derece programına konuk oldu.

Aile yaşantısından bahseden Yıldırım, 6 yaşındayken babasının şehit düştüğünü anlatırken duygusal anlar yaşadı.

"BABAM 42 YAŞINDA ŞEHİT OLDU"

Aile yaşantısından bahseden Emel Yıldırım, "Asker çocuğuyum. Babam ben 6 yaşındayken vuruldu, şehit oldu. 3 abim var, evin tek ve en küçük kızı benim. Babam öldüğünde 42 yaşındaydı. Ben bu konuları çok konuşmam. 18 yaşındayken yarışmaya girmiştim. Abilerim beni kısıtlamadılar. En büyük abim astsubay, benim büyüğüm de özel harekattı. El bebek gül bebek büyütüldüm ama onların karışması gerekecek şeyler yapmadım. Eskiden her şey çok daha güzeldi" dedi.

"ŞEHİTLİK GÜZEL BİR MERTEBE AMA ACISI ÇOK BÜYÜK"

Ünlü isim, Kalaycıoğlu'nun "Babanla anı biriktirebildin mi?" sorusu üzerine sözlerine şöyle devam etti: "Sanki Allah'ın bana bir lütfuymuş gibi 6 yaşına kadar çok net yaşadım babamı. Her günüm onunla geçti. Babamın çalıştığı karakol eve çok yakındı ve sabah uyandığım gibi karakola giderdim, asker de beni eve getirirdi. O denli babama aşıktım. Uyuduğumda da hep 'baba' diye sayıklardım. Şehitlik çok güzel bir mertebe ama bana acısı çok büyüktü. Babam keşke yaşasaydı. Baba ve Babalar Günü denildiğinde bende akan sular duruyor. İnşallah öbür dünyada babamla karşılarız. Abimleri babamın yerine koyduğum dönemler oldu. O yaşta babamın tabutunu gördüğüm için travma oldu ve cenazelere katılamam. Şehit denildiğinde de kalbimin hızlı atması da bir travma. Ülkemizde şehit olduğunda da paylaşım yapamıyorum babamdan dolayı."

EMEL YILDIRIM KİMDİR?

Emel Yıldırım kimdir, nerelidir, kaç yaşınad? Moda tasarımcısı, oyuncu, 1993 Türkiye 2. Güzeli. Tam adı: Emel Yıldırım Acar. 1974, İstanbul doğumlu. Meslek lisesi mezunu. Emel Yıldırım şuanda moda ile ilgilenmektedir.

Emel Yıldırım şehit babasını anlatırken ağladı
Emel Yıldırım şehit babasını anlatırken ağladı

 

1993 yılında “Türkiye Güzellik Yarışmasına” katıldı ve buradan ikinci seçilip ayrıldı. Ve bu vesile de onu moda dünyası ile tanışmasına vesile oldu. 2000 Yıllarında ilk giyim mağazası açtı. Ardından açtığı mağazaya kendi adını verdi. Yaptığı tasarımlarla büyük ilgi gördü.

İbrahim Tatlıses 1995'te çektiği 'Bir Kulunu Çok Sevdim' klibinde dönemin gözde mankenlerinden, 1993 Türkiye Güzeli Emel Yıldırım'ı oynatmış, daha sonra aynı dizide rol almışlardı. 1996 yılında evlendiği Erdal Acar'la 19 yıllık evliliği 2015 yılında şiddet nedeniyle son ermişti. Emel Yıldırım, 2016 yılında kutsal toprakları ziyaret ederek Umre yaptı.

1993 yılında dizilerde rol almaya başlayarak, Tetikçi Kemal ve Aşık Oldum adlı yapımlarda yer aldı. 2020 yılında Netflix’in 50 Metrekare isimli dizisinde oynadı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Rol Aldığı Film ve Diziler:

50m2 (TV Dizisi 2020)

Aşık Oldum (Emel, TV Dizisi 1995)

Tetikçi Kemal (TV Dizisi 1993)

Yorumlar