Emel Sayın'ın çocuğu neden yok?

Emel Sayın'ın çocuğu neden yok ya da çocuğu var mı? Emel Sayın hiç evlendi mi evliliğinden çocuğu oldu mu?

Google Haberlere Abone ol

Emel Sayın'ın çocuğu neden yok, daha önce kaç kez evlendi ya da hiç evlendi mi? Evliliğinden hiç çocuğu oldu mu?

Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği'nin gecesinde sahne alan Emel Sayın, hayattaki en büyük pişmanlığının çocuk sahibi olmamak olduğunu açıkladı..

Ünlü sanatçı Emel Sayın geçtiğimiz akşam, Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği'nin Kuruçeşme Divan'da düzenlediği gecede sahne aldı. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen geceye, aralarında Vali Yardımcısı Ergün Güngör, İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'ın da bulunduğu seçkin simalar katıldı.

Söylediği birbirinden güzel şarkılarla, polis teşkilatı mensuplarını mest eden Emel Sayın, sahneye çıkmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sonbaharda yeni bir albümle hayranlarının karşısına çıkacağını müjdeleyen güzel sanatçı, hayattaki en büyük pişmanlığının çoçuk yapmamak olduğunu söyledi ve ekledi: 'Anne olmayı çok isterdim. Annelik çok özel ve farklı bir duygu. Sanat dünyasının ortamıyla uyuşmayan bir durum. Hayattaki en büyük hatam çocuk sahibi olmamam.'

Sayın, neden çocuk sahibi olmadığını anlatmamıştı; ancak bilerek ve isteyerek çocuk sahibi olmadığını, "Hatam" diyerek açıklamış oldu.

EMEL SAYIN KİMDİR?

Emel Sayın 20 Kasım 1945 tarihinde Sivas'ta doğdu. 

1926'da Türkiye'ye gelen muhacir ailenin dört kız çocuğundan en büyüğüdür.

Babasının Toprak Mahsulleri Ofisinde Tekel baş memuru olarak görev yaptığı Şarkışla'da dünyaya geldi.

Müzik kariyerine küçük yaşlarda adım atar ve ilk olarak 13 yaşında Arif Sami Toker'den müzik dersleri almaya başlar. Toker'in yetiştirdiği en ünlü ve yetenekli sanatçı olarak kabul edilir.

Üç yıl Münir Nurettin Selçuk'tan ders alarak müzik eğitimine devam eder. Uzunköprü'de Gazi Turhan Bey Ortaokulu ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra üç yıl süresince İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Beşiktaş Şan Bölümü'nde Fransa'da zamanında Münir Nurettin Selçuk'a da hocalık yapmış olan şan hocası Alis Rosenthal'dan dersler alır.

Yine aynı dönem arkadaşları Mine Mater, Erkin Koray ile birlikte Muhittin Sadak'tan da solfej dersleri alır.

Bu arada Hürriyet Haber Ajansı'nın açtığı yarışmada Münir Nurettin Selçuk'a ait klasik bir eser okuyarak ‘Ses Kraliçesi’ seçilir.

Emel Sayın, henüz 17 yaşındayken Ankara Gençlik Parkı'nda Necdet Yazar'ın gazinosunda ilk defa sahneye çıktı.

Egemen Bostancı'nın teklifiyle İstanbul müzik piyasasına transfer oldu ve Lalezâr Gazinosu'nda assolist olarak sahne almaya başladı.

Bu arada İstanbul Radyosu'na geçti ve İstanbul'a yerleşti.

20 Haziran 1979 tarihinde Selçuk Aslan ile evlenmiş, Eylül 1981 tarihinde boşanmışlardı.

4 Haziran 1986 tarihinde David Younnes ile evlenen sanatçı bu evliliğini de 1999 yılında sonlandırmıştı.


 

Yorumlar