Emeklinin bayram ikramiyesine yüzde 50 zam

Emeklilere her bayram verilen ikramiyenin miktarına yüzde 50 zam yapıldı. 2 bin lira olan ikramiye 3 bin liraya yükseltildi.

Google Haberlere Abone ol
Emeklinin bayram ikramiyesine yüzde 50 zam

Ordu'nun Altınordu ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli vatandaşlara müjdeli bir haber verdi. Erdoğan, "Emeklinin bayram ikramiyesini yüzde 50 artışla 3 bin liraya yükselteceğiz" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Ordu'nun güzelliklerine de değindi. Ordu'nun millete olan sevdasını övgüyle anlatan Erdoğan, şehrin her bir ilçesi ve mahallesine, insanlarına hasretle selamlarını iletti. Mayıs 2023 seçimlerinde Ordu'nun kendisine ve Cumhur İttifakı'na gösterdiği desteğe teşekkür etti.

SEVGİYE LAYIK OLMA ÇABASI

Erdoğan, Ordu'nun gösterdiği sevgi ve destek karşısında layık olma sözü verdi. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Ordu ile araya hiçbir engel koymayacaklarını belirtti. Erdoğan, siyasi istismar yapanlara ve tefrika sokmaya çalışanlara karşı Ordu halkını uyardı.

Cumhurbaşkanı, Ordu'yu Türkiye Yüzyılı belediyeciliğinin örnek şehri yapma vizyonundan bahsetti. 31 Mart seçimlerine hazır olduklarını, Ordu ve tüm ilçe belediyelerinin geleceğe gümbür gümbür yürüyeceğini ifade etti. Erdoğan, eser ve hizmet siyasetinin önemine vurgu yaptı.

BAYRAM İKRAMİYESİNDE ARTIŞ

Ramazan ayı ve sonrasındaki bayramı düşünerek, emeklilere nefes aldıracak bir bütçe ayarladıklarını belirten Erdoğan, bayram ikramiyesinin 3 bin lira olacağını müjdeledi. Bu adım, emeklilerin ekonomik durumuna katkı sağlayacak önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Yorumlar