Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı'na bir aydan az bir süre kala emekli vatandaşlar emekli ikramiyesinin ne zaman yatacağını merak etmeye başladı.

Google Haberlere Abone ol

Emekli vatandaşlara her yıl Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilen ikramiye bu yıl da aynı şekilde verilmeye devam ediyor. Ramazan Bayramı ikramiyesi, bilindiği üzere koronavirüs krizi nedeniyle yaklaşık bir ay önceden ödenmişti. Şimdi ise gözler Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi'nde. Peki, Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi ne zaman ödenecek? İşte detaylar: 

Ramazan ayında erkenden verilen bayram ikramiyesinin Kurban bayramı öncesinde de erkenden yatırılacağı beklentisi vardı. Ancak bugün itibariyle henüz Emekli ikramiyesinin ne zaman ödeneceğine dair bir açıklama yok. 

30 Temmuz Perşembe günü arefe günü olan ve 31 Temmuz'da birinci günü olan Kurban bayramı öncesinde emekli ikramiyelerinin hesaplara yatması bekleniyor. Emeklilere verilen bayram ikramiyesi 1000 lira olarak belirlendi. Ramazan Bayramı için de emeklilere 1000 lira ikramiye verilmişti. 

Kurban Bayramı öncesinde yatırılması beklenen emeklilerin bayram ikramiyesi için henüz bir tarih belirlenmedi. Ancak emeklilerin Kurban Bayramı öncesinde yani 30 Temmuz'a kadar ikramiyelerini alması bekleniyor. 

Emekli aylıklarının ödenmeye başladığı ayın 25'inden önce emekli ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tahmin ediliyor. 

Bu sene Mayıs ayı sonunda idrak edilen Ramazan Bayramı ikramiyeleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında öne çekilerek Nisan ayı başında yatırılmıştı.

KURBAN BAYRAMI HANGİ GÜN?

Kurban Bayramı arefe günü 30 Temmuz 2020 Perşembe günüdür. Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma günü başlayacak 3 Ağustos Pazartesi günü sona erecek. Toplamda Kurban Bayramı 4 gün sürecek.

30 Temmuz Perşembe Kurban Bayramı Arefesi

31 Temmuz Cuma Kurban Bayramı 1. Gün

1 Ağustos Cumartesi Kurban Bayramı 2. Gün

2 Ağustos Pazar Kurban Bayramı 3. Gün

3 Ağustos Pazartesi Kurban Bayramı 4. gün

KURBAN BAYRAMI TATİLİ BU YIL KAÇ GÜN?

Normal takvime göre Kurban Bayramı tatili Cuma günü başlayacak ve Pazartesi günü sona erecek. 2020 yılı Kurban Bayramı toplamda 4 gün sürecek. Tatilin uzatılıp uzatılmayacağı henüz gündeme gelmedi.

Yorumlar