Elon Musk'tan sevenlerini endişelendiren mesaj

Dünyanın en zengin iş adamlarından Elon Musk, sevenlerini ve yakınlarını endişelendiren bir mesaj paylaştı. Mesaj, Elon Musk'un ölüm tehdidiyle karşı karşıya olduğu yorumlarına neden oldu.

Google Haberlere Abone ol
Elon Musk'tan sevenlerini endişelendiren mesaj

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yakınlarını ve sevenlerini endişlendirdi.

Musk, paylaşımında "Gizemli bir şekilde ölürsem sizi tanımak güzeldi" dedi.

ABD'li milyarder girişimci, sabah saatlerinde yaptığı paylaşım kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Başta yakınları ve sevenleri olmak üzere birçok kişi Musk ile dayanışma mesajı verirken, bazıları da Musk'un sarhoş olduğunu ileri sürdü.

Daha önce, Rus Roscosmos devlet şirketinin başkanı Dmitriy Rogozin, Elon Musk'ı, Starlink internet terminallerini Pentagon aracılığıyla, neo-Nazi Azov taburu da dahil olmak üzere Ukrayna ordusunun hizmetine sunduğu iddiasıyla sorumlu tutulacağı konusunda uyarmıştı.

Rogozin, Telegram kanalından yaptığı paylaşımda, "Elon Musk, Ukrayna'daki faşist güçlere askeri iletişim sağlıyor. Bu yüzden Elon, ne kadar aptalı oynarsan oyna, sorumlu tutulacaksın" demişti.

Musk'ın, Rogozin'in söylemlerinin ardından böyle bir paylaşımda bulunması dikkat çekti.

Mart ayında Musk, Rusya'nın Ukrayna'yı Nazilerden arındırmak için başlattığı özel askeri operasyonun ardından, Dünya yörüngesindeki 2 binden fazla uydudan oluşan Starlink internet terminalini Ukrayna'ya teslim ettiğini açıklamıştı.

Daha sonra Musk, adını açıklamadığı birkaç hükümetin, Ukrayna'daki Starlink terminallerinde Rus haber kaynaklarına erişimini engellemesi için kendisine baskı yaptığını da açıklamıştı. ABD'li girişimci, 'ifade özgürlüğü savunucusu' olduğunu söyleerek 'silah zoruyla' olmadıkça bunu yapmayı reddettiğini söylemişti.

Annesi Maye Musk'ın "Bu hiç komik değil" yanıtına ise ABD'li milyarder, "Üzgünüm, hayatta kalmak için elimden geleni yapacağım" şeklinde cevap verdi.

Diğer yandan Musk'ın tweeti, birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından da farklı tepkilerle karşılandı.

Birçok kişi milyarder girişimci ile dayanışma içerisinde olacağını ifade ederken, bazı kullanıcılar ise Musk'ın sarhoş olduğunu düşündüklerini dile getirdiler.


 

Yorumlar